İstanbul Fuar Merkezi (İFM)

İstanbul Fuar Merkezi (İFM)

Atatürk Havalimanı Karşısı 34149
Yeşilköy, Istanbul

Telefon: +90 212 468 52 00
Fax: +90 212 465 59 59

E-posta: info@wtcistanbul.net
Web: www.wtcistanbul.net

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi; İstanbul Ticaret Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Bakırköy Belediyesi, İstanbul Sanayi Odası, İstanbul Ticaret Borsası ve İktisadi Kalkınma Vakfının iştirakleri ile kurulan bir anonim şirkettir.

1982 yılında İstanbul Ticaret Odasının öncülüğünde kurulan ve dünyanın en kapsamlı Dünya Ticaret Merkezlerinden biri olan İDTM’nin sahip olduğu 500.000 m²’lik kompleksinde; yılda ortalama 100 ulusal ve uluslararası fuarın yapıldığı toplam 98.000 m² alana sahip 11 adet Fuar Salonu, 17’şer katlı 3 ayrı plazadan oluşan İş Merkezi, 18.000 m² büyüklüğündeki alışveriş merkezi DÜNYAVM, İş Merkezi içerisinde tasarım ödüllü WT Club Hazır Ofis, Konferans ve Toplantı Salonları, 4 yıldızlı otel WOW Airport, 5 yıldızlı WOW İstanbul otel ve 4.000 kişilik dev kongre merkezi WOW Kongre Merkezi hizmet vermektedir.

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi, Türkiye’de fuarcılık sektörünün gelişmesine öncülük eden yerli ve yabancı iş dünyasını aynı çatı altında bir araya getiren ve Türkiye’nin en büyük kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile mahalli idarelerin meydana getirdiği örnek bir kuruluştur. İstanbul Dünya Ticaret Merkezi Genel Müdürü A. Rüştü Argıt’ın, New York merkezli Dünya Ticaret Merkezleri Birliği (WTCA) Yönetim ve İcra Kurulu’nda üyeliği bulunmaktadır.

İstanbul Fuar Merkezi (İFM)

İstanbul’u dünya fuarcılığının başkenti yapma amacıyla yola çıkan ve İDTM tarafından işletilen Türkiye’nin en büyük fuar alanlarına sahip İstanbul Fuar Merkezi(İFM)’de her yıl ortalama 100 fuar yapılmaktadır.

İFM’de düzenlenen, kendi sektörlerinde dünyanın en büyük fuarları arasında sayılan ve her yıl yurt içi ve yurt dışından yüz binlerce ziyaretçi çeken ISK Sodex, Evteks, WEM, ISAF, MÜSİAD ve Turkchem gibi uluslararası fuarlar vasıtasıyla binlerce firma yeni pazar ve fırsatlarla buluşmaktadır.

Havaalanı ve çevre yollarına yakınlığı, metronun merkezin içinden geçmesi, geniş otopark alanlarının mevcudiyeti, çevre düzenlemeleri ve mükemmel altyapısı İFM’yi cazip merkezlerden biri haline getirmektedir.

İDTM İş Merkezi

1982 yılında İstanbul Ticaret Odası’nın öncülüğünde kurulan ve dünyanın en kapsamlı Dünya Ticaret Merkezleri’nden bir olan İDTM, şehrin en çok tercih edilen iş merkezlerinden birine sahiptir. Akıllı bina teknolojisi ile yapılan iş merkezleri gerek teknik donanım, gerek lokasyon, gerek de sunduğu kaliteli hizmet ile günümüzün en çok tercih edilen iş merkezleri arasındadır. İDTM İş Merkezi her birinde 17 ofis katı olan 3 ayrı blok ve birbirine geçişleri bulunan 3 adet çarşı ve yemek katından oluşmaktadır.

Her blokta 43 dükkan, 115 ofis olmak üzere, iş bloklarında toplam 130 dükkan, 346 ofis vardır. Kiralanabilir ofis ve çarşı alanı net toplam 67.000 m² olan merkezde ayrıca 2500 araçlık geniş otopark alanı kiracı ve ziyaretçilere diğer iş merkezlerinde kolay bulunamayacak bir avantaj sağlamaktadır.

WT Club Hazır Ofis, Konferans ve Toplantı Salonları

WT Club, özel olarak dizayn edilen ofisleriyle iş dünyasına farklı bir yaklaşım sunuyor. 8 ile 29 m² arasında değişen büyüklükleri ve tam donanımlı ofisleri ile farklı süreli kullanımlar için alternatif olan WT Club Hazır Ofis, Konferans ve Toplantı Salonları fonksiyonel ve dikkat çeken tasarımı ile “Avrupa Kalite Ödülleri”nde “En İyi Ofis Tasarımı” ödülünün sahibi olmuştur.

WT CLUB Üyelik

Dünya Ticaret Merkezlerinin sunduğu en ayrıcalıklı hizmet olan Uluslararası İş Kulübü organizasyonu, İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nde WT Club (World Trade Club) ismiyle işletilmektedir. İDTM’nin yürüttüğü Ticari Misyon, Ticari Delegasyon programları, uluslararası toplantı ve seminerler ile ticari duyuru ve bilgilendirme faaliyetlerini, dünyanın çeşitli yerlerinde faaliyet gösteren diğer iş kulüpleri ile entegre etmeyi amaçlayan WT Club, profesyonellerden oluşan üyelerine hizmet vermektedir.

Bu ağın firmalara açtığı kapıdan geçerek yeni fırsatlar oluşturabilir, yeni pazarlar bulabilir veya mevcut pazarlarınızı genişletebilir, networking imkanlarını kullanarak uluslararası ticaretin içinde olan profesyonellerle bire bir irtibat kurabilir ve ticari ilişkilerinizi hem ulusal hem de uluslararası bakımdan ilerletebilirsiniz.

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin