Başkanın Mesajı

''İstanbul, 8500 yıllık bir tarihin yüzünü geleceğe dönmüş mirasçısı, üç dünya medeniyetinin başkenti…''

İstanbul, inancın, kültürün, ticaretin beşiği… Türkiye ekonomisinin kalbi… Asırlarca kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış bu eşsiz şehir bugün de fikirlerin, iş yapma becerilerinin, sanatın, sporun ve bilimin buluştuğu küresel ölçekli bir kongre merkezi olarak karşımıza çıkıyor.

Biz de İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu olarak, 1997’de başlayan azim ve gayret yolculuğumuzda İstanbul’un sahip olduğu bu değerleri geliştirmek ve dünyaya tanıtmayı asli görevimiz olarak görüyoruz.

Bu güzide çatı altında; tam 20 yıldır İstanbul’un marka değerini ileri taşıyan, Türkiye’den dünyaya uzanan köprüler inşa eden önemli bir platform olarak görev yapıyoruz.

ICVB olarak temel amacımız, uluslararası kongre ve toplantı organizasyonlarını şehrimize kazandırmak. Üyesi olduğumuz uluslararası kongre sektörü kuruluşları vasıtasıyla İstanbul’un kongre ve toplantı olanaklarını Dünyayla buluşturmak.

Çünkü şunu çok iyi biliyoruz ki, kongre turizmi demek şehrimiz ve ülkemiz için nitelikli ve üst düzey bir tanıtım imkânı demektir. Bu noktada ICVB’nin elde ettiği her başarı, sadece İstanbul için değil tüm Türkiye’nin tanıtımı adına atılmış güçlü temellerdir.

İnanıyoruz ki, şehrimiz, iş dünyası ve turizm örgütlerinin güç birliği ile dünya kongre destinasyonları sıralamasında ilk 10’daki yerini 2019’dan itibaren yeniden alacaktır. Bu noktada tüm zamanların turizm rekorlarını kırarak başladığımız 2018 yılı geleceğe yönelik umutlarımızı tazeleyen önemli bir dönüm noktası olmaktadır. ICVB olarak nihai hedefimiz ise devamlı büyüyen bu sektörde, İstanbul’u 2023’te dünya sıralamasında ilk beş şehirden biri olarak görebilmektir.

İnanıyorum ki birliktelik içinde yürüdüğümüz bu yolda dünyayı İstanbul’da buluşturmaya devam edeceğiz.

En derin selam ve saygılarımla,

Şekib AVDAGİÇ

ICVB Yönetim Kurulu Başkanı

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin