Yeşil İstanbul

Yeşil Toplantılar

Sürdürülebilirliğin ve doğayı korumanın artık bir zorunluluk olduğu günümüzde, gerçekleştirilen uluslararası etkinlik ve toplantılar için aranan kriterler de değişti. Çevreye duyarlı organizasyonlar gün geçtikçe önem kazanmaya başladı ve uluslararası kongre süreçlerinde de çevreye duyarlılık ve sürdürülebilirlik ön plana çıktı. Dünyanın lider etkinlik ve kongre destinasyonlarından biri olan İstanbul, bu alanda hem devlet hem özel sektör kurumlarıyla çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu olarak, ekonomik, sosyal ve çevresel konularda sürdürülebilir adımlar atmaya çalışıyor ve tanıtım faaliyetlerimizi bu unsurları göz önünde bulundurarak gerçekleştiriyoruz. Ek olarak, tüm sektörlerde ticari faaliyetlerde bulunan kurum ve kuruluşların sürdürülebilir adımlar atmasını teşvik ediyor ve amaçlıyoruz. Bizim için sürdürülebilir turizm, çevreye duyarlı turizm faaliyetleri gerçekleştirirken kültürel mirasımıza sahip çıkmak ve şehrimize gelen turistleri de bu konuda bilgilendirmek anlamına geliyor. Kısa ve uzun vadede sürdürülebilir turizm adına yapılan çalışmaların tamamının, dünyamızın ve gelecek nesillerin selameti için bir zorunluluk olduğunu düşünüyoruz. Sürdürülebilir turizm uzun vadeli, devamlılığın mutlaka sağlanması gereken ve işbirliği gerektiren bir alan. İstanbul, kendi sürdürülebilir, geçirgen, çevreye duyarlı ve toparlayıcı turizm modellerini oluşturmaya devam ediyor.

Yeşillenen Oteller

TÜROB, Bureau Veritas ve Sürdürülebilirlik Akademisi iş birliğiyle devam eden Yeşillenen Oteller (Greening Hotels) projesi; turizm sektörünün sürdürülebilirlik konusunda farkındalığını ve konaklama tesislerinin çevreye duyalı olma motivasyonlarını arttırmayı hedefliyor. Turizm sektöründe bugün, rekabet gücünün yükselmesinin en önemli yolunun turizm sektörünün sürdürülebilir turizm ilkeleriyle hareket etmesinden geçtiği bilinciyle; sürdürülebilir turizm gelişmesine önemli katkılar sağlayan Yeşillenen Oteller (Greening Hotels) Projesi, çevreye duyarlı tüketici sayısını da artırarak, tesisleri daha yeşil olmaya teşvik ediyor.

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin