Lider Kongre Destinasyonu

Canlılığı, modern ve tarihi dokuyu harmanlayan yapısı, gelişmiş altyapısı ve stratejik konumuyla dünyanın lider kongre destinasyonları arasında yer alan İstanbul, her yıl dünyanın dört bir yanından dinamik ve yetenekli ziyaretçilerini ağırlıyor. Küresel görünümüyle Doğu ve Batının buluşma noktası olan İstanbul, farklı ve heyecan verici etkinlik seçenekleriyle lider MICE destinasyonu olarak küresel pazarın ilgi çekici destinasyonları arasında yer alıyor.

İstanbul, 100 ve 30.000 kişi katılımcılı kongrelere ev sahipliği yapma kapasitesine sahip bir şehir. Şehirde tam kapasiteye sahip, binlerce katılımcıyı ve büyük etkinlikleri ağırlayabilecek 7 adet kongre merkezi ve 3 adet fuar merkezi bulunuyor. İstanbul’un toplantı bölgeleri dörde ayrılıyor: Kongre Vadisi, Haliç Bölgesi, Havalimanı Bölgesi ve Anadolu Yakası. İstanbul’un tüm kongre bölgelerinde yürüme mesafesinde birçok cazibe merkezi ve otel yer alıyor. Yıllar boyunca dünyanın en önemli kongre ve toplantılarına ev sahipliği yapmış olan ve dünyanın en güzel kongre destinasyonları arasında yer alan İstanbul’da birçok çok amaçlı spor merkezi, tiyatro alanı, kültür ve gösteri merkezi de bulunuyor. İstanbul’da yer alan tüm kongre ve etkinlik merkezlerine toplu taşıma aracılığıyla kolaylıkla ulaşılabiliyor.

Bin yıllar boyu birçok farklı kültüre ve medeniyete ev sahipliği yapmış İstanbul, misafirlerine birçok farklı türde konaklama imkanı sunuyor. 150.000’e yaklaşan yatak kapasitesi ve 250’ye yakın dört ve beş yıldızlı otelleriyle şehir içerisinde birçok uluslararası ve yerel otel zinciri bulunuyor. Nefes kesici güzellikleri ve cazibe noktalarıyla misafirlerine unutulmaz bir deneyim yaşatmaya her daim hazır olan İstanbul’da Türkiye kültürünün geleneksel misafirperverliği ve kusursuz hizmet altyapısı birleşiyor. İstanbul Boğazı’ndan tarihi yarımada bölgesine doğru uzanan çeşitli otel seçenekleriyle şehir merkezinden birçok tarihi ve kültürel yapıya ve eğlence noktalarına yürüyerek ulaşılabiliyor. İstanbul’da bulunan çeşitli otellerin içerisinde zarif balo salonlarından geniş fuar alanlarına, modern sergi alanlarından kusursuz toplantı odalarına her türlü etkinlik hizmeti sağlanıyor. Şehirde bulunan lider kongre ve toplantı otelleri, misafirlerine kusursuz deneyimler yaşatıyor. Ek olarak, İstanbul’da bulunan kongre bölgelerine yalnızca yürüme mesafesinde sayısız dört ve beş yıldızlı ve butik otel bulunuyor.

Etkinlik dünyasının ve yeni trendlerin her daim nabzını tutmuş olan İstanbul, baş döndürücü etkinlikler için sizlere hayallerinizin de ötesinde imkanlar sunuyor. Şehir içerisinde Osmanlı saraylarından sarnıçlarına birçok tarihi mekan ve son teknolojiyle donatılmış birçok modern etkinlik mekanı bulunuyor. Gala yemeklerinden festivallere, sonsuz ve sınırsız altyapısıyla İstanbul, misafirlerine unutulmaz deneyimler yaşatıyor. Özellikle tarihin ve kültürün eğlenceyle buluştuğu incentive etkinlikleri için dünyanın göz bebeği olan destinasyonlar arasında yer alan bu nadide şehir, türünün tek örneği deneyimleri misafirlerine sunuyor.

 

High Capacity

With its 127.547 bed capacity and over 232 five and four star hotels, Istanbul offers a variety of options, including top international and domestic hotel brands, at a variety of price points. Istanbul offers four separate but integratable meeting and exhibition clusters in the Airport District, the Congress Valley, the Golden Horn and Asian side. Combined with unique incen- tives afforded by Istanbul’s historic venues, palaces, cisterns and high tech modern venues, Istanbul presents meeting planners with a variety of remarkable options to create truly out- standing events. Not all cities in the world are blessed with a unique venue selection from the 4th century as well as sanctuaries from all three major religions.

 

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin