Turkiye’yi Keşfet

Anadolu üzerinden doğuyu batıya bağlayan ülke.

Çok çeşitli kültürlere, dinlere, imparatorluklara ve medeniyetlere ev sahipliği yapan Anadolu, insanlık tarihindeki ilk yerleşim yerlerinden birini ve İstanbul gibi dünyanın en bilinen şehirlerinden bazılarını içeren muazzam bir tarihi geçmişe sahiptir.

Anadolu aracılığıyla Doğuyu Batıya bağlayan ülke olarak bilinen Türkiye, binyıllar boyunca birçok farklı kültüre, dine, imparatorluğa ve medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Anadolu, sınırsız tarihi geçmişi ve insanlık tarihinde bilinen ilk yerleşime ev sahipliği yapmış olması ile eşi benzeri olmayan bir bölgedir. Üç farklı kıtanın tam ortasında yer alan Anadolu, tarihi boyunca kültürel kesişimlerin merkezinde yer almıştır. Anadolu’nun tarihi MÖ 24. yüzyıla dayanmaktadır. Karadeniz, Ege Denizi ve Akdeniz’in ortasında yer alan Anadolu, tarıma uygun topraklarıyla ilk insan yerleşimlerinin birçoğuna ev sahipliği yapmıştır.

Türkiye’yi ziyarete gelen herkes, hiç şüphesiz ülkenin dört bir yanında bulunan eşsiz tarihi ve kültürel değerlerden olağanüstü derecede etkilenecektir. Hititlere, Lidyalılara, Helenlere, Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu’na ve son olarak Türkiye Cumhuriyeti’ne ev sahipliği yapan Anadolu, dünyanın nadide bölgelerinden bir tanesidir. Bu nedenle, insanlık tarihinin başından beri var olan Anadolu’da birçok farklı arkeolojik araştırma alanı, anıt alanı, tapınak, kutsal ve dini alan bulunmaktadır. Anadolu ayrıca İstanbul, Troya ve Kapadokya gibi tarihi önemi eşsiz olan dünyaca ünlü şehirlere de ev sahipliği yapmaktadır.

Fotoğraf Galerisi

Bilgiler ve Rakamlar

Avrupa ve Asya arasındaki kavşak

Destinasyonlar

Türkiye'nin bazı önemli destinasyonları

Etkinlik Öncesi ve Sonrası Turlar

Türkiye birçok fırsat sunuyor.

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin