Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu – ICVB, tarafsız bir bilgi merkezi ve kurumların teklif talepleri (RFP) için önemli bir iletişim noktasıdır. ICVB, İstanbul’un kongre ve toplantı olanaklarını uluslararası pazarlarda tanıtmak ve pazarlamak ve kongre ve toplantı organizatörlerinin şehirde muhteşem etkinlikler yapabilmesine destek olmak amacıyla birçok farklı alanda hizmet sunmaktadır. ICVB’nin sunduğu hizmetleri aşağıda bulabilirsiniz. Detaylı bilgi için bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Teklif desteği

İstanbul’un kongre adaylık süreçlerini şehir adına resmi teklif dosyaları hazırlayarak destekleyen ICVB, bu süreçte kurum ve kuruluşlara tanıtım malzemesi, destinasyon sunumu desteği ve yerel ve ulusal makamlarla olan iletişimde koordinasyon desteği de sağlamaktadır. ICVB, adaylık süreçlerinde İstanbul’un teklif kitapçıkları ve sunum hazırlıklarını gerçekleştirir. Ek olarak, adaylık süreçleri boyunca dernek yetkilileri ve/veya toplantı planlamacıları için alan incelemeleri organize eder.

Mekan bulma

ICVB, İstanbul’un toplantı ve incentive mekanlarını tanıtır ve planlamacıların kriterlerine uygun mekanları bulmalarına yardımcı olur. Ek olarak, planlamacıların teklif toplamasına ve mekan seçiminde bulunmasına yardımcı olur.

Danışmanlık & tavsiye

Planlamacılar ve yerel toplantı endüstrisi arasında aracı kuruluş olarak görev yapan ICVB, muhataplarına yerel tedarikçiler (mekanlar, PCO (Profesyonel Kongre Organizatörleri) ve DMC (Destinasyon Yönetim Şirketleri) ve onlar tarafından sunulan hizmetler hakkında bilgi aktarır. ICVB, mekanların müsait tarihlerini kontrol eder ve mekan ve otellerden geçici rezervasyon alınmasını sağlar.

Alan incelemeleri

İstanbul’daki etkinlik mekanlarında alan incelemeleri organize eden ICVB, etkinlik ihtiyaçlarına en uygun mekanın belirlenebilmesi için muhataplarını üst düzey yöneticilerle iletişime geçirir.

Tanıtım malzemeleri

ICVB her yıl düzenli olarak Meeting Planner’s Guide (Toplantı Planlamacıları Rehberi), Istanbul Visitor’s Guide (İstanbul Ziyaretçi Rehberi), online Kongre Takvimi, broşürler, videolar ve birçok farklı tanıtım malzemesi oluşturarak bu tanıtıcı malzemeleri etkinlik planlamacılar, dernekler ve organizatörlerin kullanımına sunar.

Online kongre takvimi

Etkinliklerinizi online İstanbul Kongre Takviminde yayınlayan ICVB’nin takvimini İstanbul’da gerçekleşecek kongreleri bulabilmek için de kullanabilirsiniz.

İstanbul destinasyon pazarlaması delege seti  

ICVB, kendi oluşturduğu İstanbul Destinasyon Pazarlaması Delege Seti aracılığıyla kongre planlamacılarının ihtiyacı olabilecek tüm bilgileri ve detayları bir araya getirdi. İstanbul’a daha fazla toplantı kazandırılması amacıyla hazırlanan ve içerisinde İstanbul’daki önemli turist cazibe merkezlerine ve ICVB üyesi tüm kuruluşlara yer verilen set, talep üzerine ücretsiz olarak herkesin kullanımına sunulmaktadır.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Herhangi bir sorunuz varsa,
lütfen bizi arayın

(+90) 212 522 55 55

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin