Etkinlik Öncesi ve Sonrası Turlar

Türkiye, coğrafi çeşitliliği nedeniyle etkinlikleriniz öncesi ve sonrasında ziyaretçilerine birçok farklı tur imkanı sunuyor. Türkiye’nin dört bir yanında dünyanın en güzel kumsallarında dinlenebilir, kış sporlarından faydalanabilir ya da tarihi ve kültürel miras bölgelerini gezebilirsiniz.

 

izmir
cappadocia

Birçok kongre ve toplantı organizatörü, İstanbul’da gerçekleştirdikleri etkinliklerin öncesinde ve sonrasında mutlaka Türkiye’nin farklı bölgelerine tur düzenliyorlar. Bu turlar arasında yer alan en popüler destinasyonlar arasında Akdeniz’in incisi ve dünyanın en popüler turistik destinasyonlarından biri olan Antalya yer alıyor. Birçok 5 yıldızlı otele ve göz kamaştıran kumsallara sahip olan şehirde birçok antik kent ve tarihi eser de yer alıyor. Türkiye’nin en popüler tatil illerinden biri olan Muğla’da ise Bodrum, Fethiye, Datça, Göcek ve Marmaris gibi eşi benzeri bulunmayan sahillere ve doğaya sahip farklı destinasyonlar ön plana çıkıyor.

Bir diğer önemli tur noktalarından biri olan ve Türkiye’nin büyükşehirlerinden biri olan İzmir’de ise öne çıkan destinasyonlar arasında Efes yer alıyor. 2015 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine giren Efes, Antik Dünyanın Yedi Harikasından biri olan Artemis Tapınağı ile dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilere ev sahipliği yapıyor. Ege ve Akdeniz sahillerinin tamamını keşfetmek isteyen ziyaretçiler, genellikle Mavi Tur yapmayı tercih ediyorlar.

Türkiye’nin eşsiz Ege sahillerinin yanı sıra, Anadolu ve Güneydoğu bölgesinde yer alan birçok destinasyon da turlar konusunda ön plana çıkıyor. Orta Anadolu’da yer alan Konya ve dünyaca ünlü Kapadokya misafirlerine unutulmayacak deneyimler sunuyor. Türkiye’nin Güney Doğu şehirleri arasında yer alan ve binlerce yıllık tarihe sahip olan Mardin, tarihi İpek Yolu üzerinde yer alıyor. Ülkenin doğu bölgesinde ise doğal coğrafi yapısıyla kış sporlarına uygun Kars ve Erzurum gibi mutlaka ziyaret edilmesi gereken destinasyonlar yer alıyor.

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin