27. ECM yaz okulu

27. ECM Yaz Okulu

İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB) Avrupa Turizm Şehirleri Federasyonu- ’27. ECM Summer School’ Bu Yıl İstanbul’da Başarıyla Gerçekleşti.

Kongre ve Toplantı sektörünün en köklü eğitim programı bu yıl ICVB- İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleşti.

Her yıl önde gelen bir Avrupa şehrinin ve kongre bürosunun ev sahipliğinde düzenlenen program, bu yıl ICVB’nin daveti ile 24-28 Ağustos 2013 tarihlerinde Mövenpick İstanbul Hotel’de gerçekleşti. İstanbul’da başarıyla gerçekleşen programa, 20 farklı ülkeden 70 sektör profesyoneli katıldı. Bu yıl ilk kez Avrupa dışından da etkin katılımın olduğu programda, Güney Doğu Asya ve Güney Afrika gibi bölgelerden artan katılım, İstanbul’un sektördeki önemini ve coğrafi konumunun oynadığı rolün altını bir kez daha çizdi.

27. ECM Summer School’ programı; Program Direktörü Pier Paolo Mariotti, ECM Başkanı Ignasi de DeLas ve ICVB Genel Müdürü Elif Balcı Fisunoğlu yaptığı açış konuşmaları ardından başladı. Mariotti konuşmasında 17. ECM Yaz Okulu’na 2003 yılında ev sahipliği yapan ICVB’nin bu etkinliğe 10 yıl sonra tekrar ev sahipliği yapmasının önemini hatırlattı. ECM Başkanı de Delas da İstanbul’un ne kadar büyüleyici ve özel bir destinasyon olduğunu belirterek İstanbul’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Fisunoğlu konuşmasında, ICVB olarak TUGEV ve İTO ile birlikte ISTKA- İstanbul Kalkınma Ajansı 2012 yılı Mali Destek Programı kapsamında yürütülmekte olan “Uluslararası Kongreler Ş ehri İstanbul” projesini tanıttı ve misafirlere “Istanbul the Best Place to Connect” filminin ön gösterimi yapıldı. Yeni İstanbul kongre filmi uluslar arası sektör profesyonellerinin ve katılan yabancı basın mensuplarının büyük beğenisini topladı.

Konuklar, ICVB tarafından hazırlanan sosyal program çerçevesinde İstanbul’un özel mekanlarında ağırlandılar. Asitane Restaurant, Sunset Restaurant’ta gerçekleşen akşam yemeklerinin yanı sıra programın son akşamı Plan Tours Bosphorus Princess yatı ile boğaz turu yapan konuklar Sait Hali Paşa Yalısı’nın büyüleyici ortamında düzenlenen Gala Yemeği’ne katıldılar. 27 Ağustos Salı akşamı gerçekleşen Gala Yemeği’ne katılan TUGEV Başkan Vekili ve ICVB İcra Kurulu Başkanı Yılmaz Tecmen ECM’i İstanbul’da tekrar ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Pier Paolo Mariotti’ye programın anısına el yapımı seramik kaftan hediye etti. Mariotti ev sahipliği dolayısı ile ICVB’ye ve programa destek veren Türk Hava Yolları’na teşekkür etti. Geceye Türk Hava Yolları’nı temsilen Pazarlama ve Satış Başkanı Halil İbrahim Polat ve Kongre ve Grup Şefi Nesrin Güley katıldılar.

2003 yılı İstanbul ECM Yaz Okulu görüntüleri ile hazırlanan film, misafirlere duygulu anlar yaşattı. Programa katılan tüm öğrencilere diplomalarının takdim edildiği gece Begüm& Noyan’ın müzikleri ile devam etti. Türk Hava Yolları’nın resmi havayolu olarak destek verdiği programın organizasyonunda; Asitane Restaurant, ATY Event, BegümNoyan, Consys, Mövenpick İstanbul Otel, Plan Tours, Sait Halim Paşa Yalısı, Sunset Restaurant, ICVB’ye büyük destek vermişlerdir. Dört gün boyunca süren yoğun eğitim programına ülkemizden, Dekon Group, Haliç Kongre Merkezi, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı, Novo Nordisk ve Türk Hava Yolları gibi sektör kuruluşlarımızın temsilcileri katıldı. Eğitimler altta ismi geçen, sektörün önemli isimleri tarafından verildi.

Andrea Bauer (Vereint), Rémy Cregut (Montreux Music & Convention Centre), Nalan Emre (IMEX), Luca Favetta (Hewlett Packard), Elisabeth Hansa (Austria Center Vienna), Cécile Koch (MIM Magazine), Cain Leathem (GB Fitness), Christian Mutschlechner (Vienna Convention Bureau), Michel Neijmann (IAPCO), Miguel Neves (IMEX), Olivier Ponti (Amsterdam Marketing), Denis Speet (ICCA), Anne Wallin Rodven (Oslo Convention Bureau), Tina Walspurger, (USI), Pier Paolo Mariotti (Kurs Direktörü)

Elif Balcı Fisunoğlu, İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu Genel Müdürü : ” İstanbul hem coğrafi hem de kültürel olarak Asya ve Avrupa arasında bir köprü olması dolayısı ile son yıllarda birçok önemli uluslararası fuar ve kongre ev sahipliği yapmıştır. Bu sene de benzer olarak Avrupa ülkeleri dışındaki destinasyonlardan bu kadar çok insanın bu programa katılımını görmekten çok mutluyum İstanbul’un kendi özel konumu bu anlamda büyük rol oynamaktadır, şehrimiz ile gurur duyuyoruz dedi.’’

ECM- European Cities Marketing; Avrupa Turizm Şehirleri Federasyonu, Avrupa merkezli Şehir Turizm Büroları ile Kongre ve Ziyaretçi Bürolarının üyesi olduğu bir organizasyon olan ECM’ in, 32 ülkeden 100 Avrupa şehrini temsilen 110 üyesi bulunmaktadır. Kongre ve toplantı sektörünün en önemli eğitim programlarından biri olan ECM – Avrupa Turizm Şehirleri Federasyonu tarafından 27 yılı aşkın bir süredir her yıl Ağustos ayında Avrupa’nın önemli bir kentinde düzenlenmektedir. ICVB- İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu ECM’ in İstanbul’u temsilen üyesidir. Haziran 2013 itibari ile ICVB Genel Müdürü Elif Balcı Fisunoğlu ECM Yönetim Kurulu’na seçilmiştir. İstanbul’u temsilen 2016 yılına kadar Yönetim Kurulu üyesi olarak görev alacaktır.

Önceki İstanbul Dünya’nın buluşma noktası

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin