Howtoistanbul.com Berlin ITB’de!

Howtoistanbul.com Berlin ITB’de!

Howtoistanbul.com Berlin ITB ile ilk defa uluslararası arenaya adım attı!

4-8 Mart 2015 tarihlerinde Berlin’de düzenlenmekte olan ve 186 ülkeden 10 bin stand katılımcısının yer aldığı ve 100 bin ziyaretçi tarafından izlenen ITB Berlin Fuarı’nda İstanbul’un yurtdışında tanıtılması konusunda etkin rol oynayan İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu-ICVB’de HOWTOISTANBUL standı ile yerini aldı.

Dünyanın önde gelen turizm fuarı Berlin ITB ile ilk defa uluslararası arenaya açılan www.howtoistanbul.com kendi özel standıyla İstanbul’u temsil etti ve ziyaretçileriyle buluştu. 5 gün süren Fuar’da ziyaretçilere Howtoistanbul.com’un tanıtımı yapılarak İstanbul gezilerinde uçak biletinden otel rezervasyonlarına, güncel kent etkinliklerinden, yeme-içme mekanlarına, gece hayatından kültür sanata, kentte hayatlarını kolaylaştıracak tüm bilgilere Siteden ulaşabilecekleri bilgiler verildi.

İstanbul’un ilk resmi tanıtım sitesi olan www.howtoistanbul.com’un içerik yönetimi İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu-ICVB tarafından sağlanıyor. Kasım 2013’ten bu yana hizmet veren site, turizm kimliğine uygun, güncel bilgilerle ve kolay ulaşılabilir şekilde İstanbul’u tanıtmayı amaçlıyor. 2014 Eylül ayında İstanbul Valiliğince yönetimi ICVB’ ye devredilen site ile İstanbul’un, turizm tanıtım alanında seri bir şekilde politika üretip uygulayabilmesi, bu sayede hızla değişen küresel ortama uygun stratejiler geliştirilerek, sürekli yenilenen bilgi-işlem teknolojilerinden yararlanılması hedefleniyor.

Dünyanın en büyük turizm fuarı olarak bilinen ve bu yıl 49’uncusu düzenlenen ITB Berlin (Internationale Tourismus-Börse Berlin) Fuarına turizm sektöründe hizmet veren Oteller, Acentalar, Havayolu firmaları, turizm dernekleri, sistem sağlayıcılar, devlet kurumlarını temsil eden örgütler ve ilgili turizm kuruluşları katılıyor ve turizm alanındaki gelişmeler, hizmetler ve teknolojiler hakkında bilgi aktarımı sağlanıyor.

Önceki İstanbul CVB’ nin Toplantı Profesyonelleri Rehberinin 2015 sayısı yayınlandı.

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin