ICVB İstanbul’u IMEX Frankfurt’ta Anlatıyor

ICVB İstanbul’u IMEX Frankfurt’ta Anlatıyor

Toplantı pazarının kalbi olarak adlandırılan IMEX Frankfurt Fuarı tüm hızıyla başladı.

Fuar çalışmalarının yoğun olarak yürütüldüğü süreçte İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB)’nun Türk Hava Yolları ile yaptığı iş birliği kapsamında uluslararası kongre ve toplantı sektörünün önde gelen dergilerinde İstanbul tanıtımına yönelik “İki Şehrin Hikayesi” reklam kampanyası dikkat çekti.

Bu yıl 14’üncüsü gerçekleştirilen IMEX Frankfurt Fuarı, kapılarını açtı. Fuar 19 – 21 Nisan tarihleri arasında düzenleniyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Frankfurt Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ve ICVB tarafından organize edilen Türkiye standı, fuarın en büyük standlarından biri olma özelliğini taşıyor. 400 m2’lik bir alana sahip stant içerisinde 31 firma ve sektör kuruluşu ve destinasyonları temsilen İstanbul, Antalya, İzmir ve Ankara Kongre Büroları ile Türk Hava Yolları yer alıyor. Bu yıl komşu standlar arasında İspanya, Londra, İngiltere, Abu Dabi ve Dubai yer alıyor.

Davetli alıcılar ile stant katılımcılarının ikili görüşmelerinin esas olduğu fuar standında lokum, baklava, Türk çayı ve Kuru Kahveci Mehmet Efendi’nin eşsiz Türk kahvesi katılımcılara tanıtılacak. Fuarın 2. gününde bu yıl özel olarak düzenlenen “Türkiye Resepsiyonu” kapsamında, Keman Sanatçısı Gul Giselle Tavilson tarafından ziyaretçilere canlı müzik performansı ile unutulmaz anlar yaşatılacak. Türkiye Resepsiyonu sırasında sektörün çatı kuruluşu Uluslararası Kongre ve Konvansiyonlar Birliği (ICCA)’nin İstanbul ve Türkiye’ nin yanında olduğunu belirtmek amacıyla yapacağı destek açıklaması merakla bekleniyor.

‘Online Randevu’ sisteminin bulunduğu fuarda, birebir görüşmeler gerçekleştirilecek ve standa grup sunumları için gelecek olan davetli alıcılara ICVB ülkemizin kongre olanaklarını tanıtan infografik bir Türkiye Sunumu yapacak. THY ile yapılan iş birliği sonucu İstanbul’un “modernite ve gelenek, batı ve doğu, dinamizm ve huzur” gibi farklı yüzlerinin yansıtıldığı ICVB’nin reklam kampanyası “İki Şehrin Hikayesi”yle sektöre yön veren dergilerde yayımlanan İstanbul tanıtımı büyük beğeni topladı. Yürütülen tanıtım kampanyası dahilinde sektörün önde gelen ülkelerinden Amerika, İngiltere, Almanya, Belçika, Slovenya ve Hindistan mecraları tercih edilerek kampanya amacına ulaştırıldı.

Uluslararası toplantı endüstrisinin en büyük ve en önemlilerinden biri olarak gösterilen ve sektör profesyonellerinin katılımına açık olan fuara bu yıl da yoğun katılımın olması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl 9.000 ziyaretçinin ve 75 ülkeden 4.000 davetli alıcının katılımda bulunduğu, Messe Frankfurt Fuar Merkezi’nde gerçekleşen fuar toplantı pazarının kalbi olarak biliniyor.

Önceki ICVB Girişimi Frankfurt’ta Sonuç Verdi: ICCA’dan Türkiye Desteği

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin