İstanbul Kongre Ve Ziyaretçi Bürosu- ICVB, Bursa Ticaret Ve Sanayi Odası Tarafından Düzenlenen ‘Kongre Turizmi Paneli’n de Yer Aldı

İstanbul Kongre Ve Ziyaretçi Bürosu- ICVB, Bursa Ticaret Ve Sanayi Odası Tarafından Düzenlenen ‘Kongre Turizmi Paneli’n de Yer Aldı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) 35. Meslek Komitesi tarafından düzenlenen ‘Kongre Turizmi Paneli’, kongre sektörü alanında uzman isimlerin katılımıyla BTSO’ da yapıldı.

Panelde yer alan İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB) Kongre Koordinatörü Tuğçe Memişoğlu ICVB’nin yapısı, faaliyetleri ve dünya kongre sektörü trendlerinden bahsetti ve destinasyon tanıtımının önemli olduğunu vurguladığı konuşmasında ‘yabancı alıcılara İstanbul’da tanıtım gezileri düzenleyip ağırlıyoruz, üyemiz otel acente ve kongre merkezlerine uluslararası iş imkanları sunuyoruz’ dedi.

Açılış konuşmasını BTSO 35. Meslek Komitesi Başkanı Hasan Eker’ in yaptığı panelde bu panel ile kongre turizminin önemli isimlerini Bursa’da bir araya getirdiklerini söyledi. BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk , kongre turizminin Türkiye için taşıdığı öneme dikkat çekti. Bursa Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta ise kongre katılımcılarının ve bu katılımcıların şehrin tanıtımı için taşıdığı önemi vurguladı ve deneyimli insanlarla işbirliği yaparak Bursa’nın kısa zamanda hızlı yol alması için çalıştıklarını ifade etti. 

Paneli yöneten Haliç Kongre Merkezi Genel Müdürü Handan Boyce ‘kongre sektörünün hızla büyüdüğünü, küresel trendlerin de değişiklik gösteren bir sektör olduğunu anlattı. Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi- AKKM Genel Koordinatörü Semih Pala , Belediye ve Merinos AKKM yönetimi olarak üzerlerine düşen görevleri yaptıklarından ve gidilen fuarlarda sadece Merinos AKKM’yi değil Bursa’yı tanıttıklarından bahsetti. MPI Türkiye Kulübü Başkanı İbrahim Keskin ise, uluslararası kongrelerin yapılacak ülke ve şehre karar verme, ülke ve şehirlerin ön plana çıkma süreçlerini anlattı. INCON Türkiye Temsilcisi Cengiz Korkmaz , markaya yatırımın önemine dikkat çekerek yılmadan sürekli pazarlama yapmak gerektiğini söyledi.

Önceki İTO ve ICVB dünyanın en önemli turizm fuarlarından WTM-World Travel Market’te Düzenlediği Yarışma ile İstanbul’u Tanıttı!

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin