İstanbul tanıtım filmine bir ödül de Bakü’den

İstanbul Tanıtım Filmine Bir Ödül De Bakü’den

İstanbul tanıtım filmine bir ödül daha ’Istanbul; The Best Place to Connect’’ filmine altın ödül

İstanbul Kalkınma Ajansı Projesi kapsamında, İstanbul Ticaret Odası ve İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu işbirliğiyle hazırlanan ‘’Istanbul; The Best Place to Connect’’ filmi, yurtdışından ikinci ödülünü aldı.

25 Haziran’da gerçekleşen Bakü İkinci Uluslararası Turizm Film Festivali’nde Turizm Hizmetleri kategorisinde seyirciyle buluşan The Best Place to Connet filmi, altın ödülün sahibi oldu. Yönetmenliğini Dream Design Factory’den Levent Ayaşlının yaptığı 7 dakikalık İstanbul tanıtım filmi, 4-6 Haziran 2014 tarihleri arasında gerçekleşen ‘3’üncü Zagreb Tourfilm Festivali’ kapsamında da ödül kazanmıştı. The Best Place to Connet filmi böylece ICVB’ ye bu seneki ikinci ödülü getirmiş oldu.

‘Istanbul; The Best Place to Connect’ filminin altın ödül kazandığı Bakü İkinci Uluslararası Turizm Film Festivali’nin açılışını, Kültür ve Turizm Bakanı Ebulfez Garayev gerçekleştirdi. Açılışta bir konuşma yapan Ebulfez Garayev, “Geçen yıl ilki gerçekleşen festivalimiz, bu yıl kapasitesini iki katına çıkardı. Bu sene festivale sunulan eser sayısı ikiye katlandı. Bu talep bize, ülke ve destinasyon tanıtımlarına yönelik çalışmaları sergileme ve duyurma isteğinin gittikçe arttığını gösteriyor” dedi.

55 ülkeden 405 filmin müracaat ettiği festivalde, yarışmaya 31 ülkeden 68 film kabul edildi. Filmler “Ülke, bölge, şehir”, “Kültür, gelenek”, “Reklam filmleri”, “Turizm Hizmetleri”, ” Ekoturizm ve yabancı turizm” ile “TV yapımcılık” adını taşıyan 6 kategoride değerlendirmeye alındı.

Önceki Zagreb Film Festivalinden Ödül

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin