“İstanbul Vısıtor’s Guide” Yayında!

“İstanbul Vısıtor’s Guide” Yayında!

İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB) tarafından hazırlanan, İstanbul ziyaretçileri için farklı bir deneyim sunan; tarih, eğlence, konaklama, alışveriş, yeme-içme ve sanat ile ilgili hemen her şeyi içinde barındıran “İstanbul Visitor’s Guide” yayınlandı.

Geçen yıl yaklaşık 12 milyon yabancı turisti ağırlayan İstanbul için hazırlanan Visitor’s Guide, öncelikle şehrimize gelen kongre delegeleri için hazırlanmıştır ve İstanbul’u ziyaret edenlerin elinden düşürmeyeceği bir rehberdir.

İstanbul'un Resmi Rehberi Vısıtor’s Guide Her Zevke Uygun Rotalar Çiziyor

ICVB çalışmaları kapsamında bugüne kadar basılmış en kapsamlı ve yüksek tirajlı rehber olma özelliğini taşıyan “İstanbul Visitor’s Guide”, İstanbul’un mutlaka ziyaret edilmesi gereken tarihi mekânlarının yanı sıra müzelerden etkinliklere, konaklamadan yeme-içmeye,alışverişten eğlenceye kadar farklı alternatifler sunuyor. İstanbul’a yakın yerleri de tanıtan İstanbul Visitor’s Guide, gezginlere farklı rotalar çiziyor. Mobil aplikasyonu ve yenilenen tasarımıyla dikkat çeken Guide toplam 100 bin adet basıldı ve yurtdışı fuarlarda, ICVB üye otellerinde ve önemli kongrelerde İstanbul’u merak edenlere dağıtılacak.

Mobil Aplikasyonu Fark Yaratıyor

IVG Mobil aplikasyonu hakkında açıklama yapan ICVB Genel Müdürü Özgül Özkan Yavuz, ‘‘İstanbul Visitor’s Guide mobil aplikasyonuyla bir ilke imza atıyoruz ve ‘Rehber Kitap’ formatı ile dijital dünyadaki bilgileri bir araya getirerek okuyuculara yepyeni bir deneyim sunuyoruz. İndirilebilir formatta hazırladığımız ‘İstanbul Visitors Guide’ ziyaretçilerine internet bağlantısı olmadan da kullanabilecekleri formatlar da sunuyor.Guide’a ilave etmiş olduğumuz QR kod uygulaması sayesinde ziyaretçiler, ihtiyaç duyduklarında vapur saatlerini öğrenebilecekler, howtoistanbul.com gibi şehirdeki etkinliklerden haberdar olabilecekler, bulundukları noktadan istedikleri bölgeye yön tarifi alabilecekler veya ilgili web sitelerine yönlendirilecekler. Sesler, videolar ve hareketli görüntülerle renklendirdiğimiz QR kod uygulamamız alternatif bir okuma mecrası ve çok daha fazla seçenek dünyasına yolculuk fırsatı yaratacak’’dedi.

İstanbul Visitor’s Guide

Önceki ICVB’nin çalışmaları ile “Kongreler Şehri İstanbul” Yabancı Basında Tanıtılıyor!

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin