The Meetings Show U.K. Fuarı Sonrası ICVB’den Hız Kesmeyen Tanıtım Faaliyeti

The Meetings Show U.K. Fuarı Sonrası ICVB’den Hız Kesmeyen Tanıtım Faaliyeti

Bu yıl 4. kez ziyaretçilerine kapılarını açan The Meetings Show U.K. Fuarı, 14-16 Haziran tarihleri arasında Londra’da Olympia Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. Bu yıl ziyaretçi sayısı %11’lik artışla 3.200’e ulaşmıştır. Davetli alıcı sayısı ise %2.5 oranında artışla 850 olarak kaydedilmiştir. Önceden randevu sisteminin bulunduğu fuarda birebir görüşme sayısı bu yıl toplam 11.760 olmuştur.

Düzenlenmeye başlandığı 2013 yılından bu yana aralıksız olarak fuara katılan ICVB-İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu, bu yıl da İstanbul’u başarılı bir şekilde temsil etti. Türkiye standında yer alan ICVB, 3 gün boyunca 30’a yakın birebir görüşme gerçekleştirdi.

Doğrudan kongre sektör profesyonelleri ile yapılan görüşmeler neticesinde, katılımcı sayıları 250 ile 3.500 arasında değişen kongreleri bulunan 4 önemli ve büyük uluslararası dernek başkanı ve ayrıca kongre karar vericileri ile bir araya gelme fırsatı elde edildi. Fuar sonrasında ICVB, fuarın şehrimize artı değer olarak katkısını pekiştirmek adına dernek başkanlarına yönelik bir İstanbul Tanıtım Gezisi’nin (Fam-Trip) organizasyonu için çalışmalara başladı. Konuyla ilgili olarak ICVB Genel Müdürü Özgül Özkan Yavuz; “ICVB olarak bu ve buna benzer tanıtım gezilerinin şehrimiz açısından öneminin bilincindeyiz. Kongre Bürosu olarak bu alandaki tecrübemiz ile fuarlardan maksimum düzeyde verim elde etmeyi hedefliyoruz. Kongre sektörüne yönelik tanıtım faaliyetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Amacımız hem şehrimizle ilgili uluslararası medyadaki olumsuz haberleri ekarte edebilmek, hem de bir kongre destinasyonu olarak şehrimizin sahip olduğu tüm olanakları tanıtmaya devam etmek” dedi. Henüz yeni olmasına rağmen her yıl sektörün önde gelen kurum ve kuruluşlarının ilgisini çeken The Meetings Show U.K. Fuarı, uluslararası nitelikte olup ağırlıklı olarak İngiltere pazarından alıcıları bir araya getirmektedir. 

Önceki ICVB Imex Amerika’da İstanbul’u Anlattı

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin