Uluslararası Alanda Büyük Prestije Sahip Kongreye Ev Sahipliği İçin İstanbul Seçildi

Uluslararası Alanda Büyük Prestije Sahip Kongreye Ev Sahipliği İçin İstanbul Seçildi

Geride bıraktığımız dönemin izlerini silen ve hızlı bir toparlanma sürecine giren İstanbul, kongre turizminde atağa geçtiğinin ilk sinyallerini vermeye başladı. ICVB-İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nun yürüttüğü başarılı çalışmalar neticesinde İstanbul, kongreye ev sahipliği için seçilmeyi başardı.

Katılımcı sayısı 1.500-1.700 arasında değişen ISF-International Seed Federation World Congress (Uluslararası Tohum Federasyonu Dünya Kongresi) için yürütülen adaylık çalışmaları kapsamında ulusal ve uluslararası kongre yetkililerinden oluşan heyet için ICVB tarafından 13-15 Şubat 2019 tarihleri arasında inceleme gezisi düzenlendi.

Yoğun bir program içeriğine sahip gezi kapsamında ISF Genel Sekreteri Michael Keller, Etkinlik Müdürü Camilla Perret-Gentil, PCO’su Salvatore Pagano ile TSÜAB-Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hamit Ayanoğlu, TÜRKTED-Türkiye Tohumculuk Endüstrisi Derneği Genel Sekreteri Dr. Kenan Yalvaç ve ISF Ulusal Komitesi Koordinatörü Dr. Ali Üstün ağırlandı. Kongreye ev sahipliği kapsamında değerlendirilen kongre merkezleri, oteller ve gala yemeği mekanlarının tanıtıldığı gezi sırasında heyet ayrıca TUGEV-ICVB ve İstanbul Ticaret Odası Başkanı Sayın Şekib Avdagiç ile makamında bir araya geldiler.

Konuya ilişkin ISF Genel Sekreteri Michael Keller ile bire bir görüşme yapan Sayın Şekib Avdagiç, ev sahibi şehir olarak kongreye her türlü desteğin verileceğini ifade etti. Sayın Avdagiç, inceleme gezisine yönelik yaptığı değerlendirmede ise “ICVB olarak yapmış olduğumuz uzun soluklu ve özverili çalışmalar neticesinde bu denli prestijli bir kongre için şehrimiz adına adaylık sürecini yürüttük ve sonucunda kongreyi kazandık. Bu çalışmaların önemli bir ayağı olan inceleme gezimizi de başarılı bir şekilde tamamladık ve misafirlerimizin şehrimizden büyük bir memnuniyetle ayrılmalarını sağladık. ICVB olarak kongre adaylık çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.
Programın 2. gününde ise heyet yetkilileri, ICVB Genel Müdürü Cemil Hakan Kılıç tarafından akşam yemeğinde ağırlandılar.

ICVB’nin Adaylık Çalışmaları Devam Ediyor

İstanbul’a kazandırılan kongre sayılarını artırmak hedefli çalışmalarını yoğun bir şekilde yürüten ICVB’nin, önümüzdeki yıllar için kazandırdığı ve adaylık çalışmalarını devam ettirdiği kongreler ise şöyle sıralanıyor:

  • ECPNR- The European Course on Pediatric Neuroradiology- 2021- Katılımcı sayısı: 300 (İstanbul’a kazandırıldı)
  • EAO- The European Association of Osseointegration Annual Congress- 2023- Katılımcı Sayısı: 2500-3500 (İstanbul Son 2 aday şehir arasında)
  • UNICEO- United Networks of International Corporate Events Organizers- 2020- katılımcı sayısı: 250 (İstanbul son karar aşamasında)
  • SWIFT-Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication- 2019- katılımcı sayısı: 350 (İstanbul’a kazandırıldı)
  • BIR- Bureau of International Recycling- 2020- Katılımcı Sayısı: 900
  • ECM- European Cities Marketing, Spring Meeting- 2020- Katılımcı Sayısı: 170
  • ITT- Institute Travel Tourisme-2020- katılımcı sayısı: 450
  • ICGS- International Congress on Glaucoma Surgery- 2022- katılımcı sayısı: 500

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin