Valilik Apımondıa Kongresi Yetkililerini Ağırladı

Valilik Apımondıa Kongresi Yetkililerini Ağırladı

Bu yıl 29 Eylül – 4 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek olan 8.000 katılımcılı “APIMONDIA-Dünya Arıcılık Kongresi” için ICVB-İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu organizasyonuyla, İstanbul Valiliği’ne resmi ziyarette bulunuldu.

Heyette ICVB Genel Müdürü Hicran Özbük ve beraberinde Dünya Arıcılar Birliği Başkanı Philip McCabe, Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin ve Yönetim Kurulu Üyesi Cafer Kaba, Teamcon Kongre Org. A.Ş. Genel Müdürü Ünal Bilgin yer aldılar.

ICVB Genel Müdürü Hicran Özbük konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede “Şehrimizde bu tür büyük ve prestijli kongrelere ev sahipliği yapmak çok sevindirici. Sektör olarak APIMONDIA Kongresi’ni ağırlayacağımız günü heyecan ve sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Dünya Arıcılar Birliği Başkanı Philip McCabe ise “Türkiye arıcılık sektöründe dünyada 2. sırada; arıcılık kayıt sisteminde ise 1. sırada yer alıyor. Kayıt sistemi eğitimi için herkese Türkiye’ye gelmelerini özellikle tavsiye ediyorum. Benim için Türkiye, tereddütsüz en çok ziyaret ettiğim ve çok sevdiğim bir ülke. Yaptığımız bu ziyaretlerin, 2017 APIMONDIA Kongresi katılımcılarında olumlu etki yaratacağına ve Türkiye’de arıcılık sektörüne önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum” dedi.

APIMONDIA Kongresi, 1897 yılından bu yana, 2 yılda bir periyodik olarak düzenlenmektedir. Arıcılık sektörüne dair son teknolojik ve akademik bilgilerin paylaşıldığı bir platform sunan APIMONDIA Kongresi, yaklaşık 8.000 delegesi ile düzenlendiği şehirlere uluslararası ticari bağlantıların yanı sıra, prestij de sağlamaktadır. APIMONDIA Kongresi Türkiye’deki arıcılığın gelişmesi ve ufkunun açılması için olanak yaratacak ve dünyada bal üretimi konusundaki liderlik konumumuzun pekiştirilmesi için fırsat sağlayacaktır. 

Önceki İstanbul’un Resmi Web Sitesi howtoistanbul.com’dan Yeni Hizmet

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin