45 Şehir Yarıştı… İstanbul Birinci Oldu

45 Şehir Yarıştı… İstanbul Birinci Oldu

Orta ve Güneydoğu Avrupa toplantı sektörü dergisi ‘’Kongres Magazine’’ tarafından düzenlenen; Toplantı Yıldızları Ödülleri ‘’Meetings Star Awards’’ yarışmasında, 2014 büyük ödülünü İSTANBUL aldı. Jüri, birinciliği doğa ve kültürel faktörler, genel ve ulaşım altyapısı, turizm altyapısı, mekan ve hizmet kalitesi kriterlerine göre belirledi.

İstanbul Birinci, Prag İkinci…

Orta ve Güneydoğu Avrupa şehirleri çapında, toplantı yapılan toplam 45 şehir arasından ‘’En İyi Toplantı Şehri’’ kategorisinde 5 üzerinden 4,71 puanla büyük başarı elde ederek İstanbul birinci, Prag ikinci oldu. 21 Ocak 2015’de Slovenya’nın başkenti Lübyana’da ‘’Conventa Fuarı’’nda gerçekleşen ödül törenine, TUGEV- Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bahadır Yaşık ve ICVB- İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu Genel Müdürü Özgül Özkan Yavuz katıldılar.

Kongre turizminin marka şehri İSTANBUL

Bahadır Yaşık yaptığı konuşmasında; ‘’Meetings Star Awards ödülüyle, Dünyanın en önemli kongre ve toplantılarına ev sahipliği yapan İstanbul’un doğal güzelliği, kültürel zenginliği ve mekanları, 8500 yıllık tarihi ve hizmet anlayışındaki kalitesini bir kez daha duyurmuş olmaktan ve ’En İyi Toplantı Şehri’ ödülü ile taçlandırılmasından dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Uluslararası kongre sektörünün en önemli birliklerinden biri olan ICCA’nın yayınlamış olduğu 2013 yılı istatistiklerine göre dünya kongre şehirleri arasında ilk 10 da yer alan İstanbul, dünya kongre turizminin marka şehirlerinden biri konumundadır, yenilikçi ve dinamik adımlarla bu marka daha da büyüyecektir’ şeklinde konuştu. ‘’

Önceki İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu- ICVB yeni bir fuar organizasyonunda daha İstanbul’u temsil etti!

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin