Howtoistanbul.com EMITT’de tanıtılıyor

Howtoistanbul.com EMITT’de tanıtılıyor

İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB), 28 -31 Ocak 2016 tarihleri arasında TÜYAP’da düzenlenen EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katılıyor.

İstanbul’un tek resmi tanıtım sitesi olan howtoistanbul.com güncel bilgilerle kolay ulaşılabilir şekilde İstanbul’u tanıtmayı amaçlıyor. Howtoistanbul.com, İstanbul hakkında bilgi kirliliğini ortadan kaldırıp, tarihi bilgilerden, canlı etkinlik takvimine, bilet satın almadan, yol tariflerine kadar çok çeşitli bir yelpazede güncel bilgiler sunuyor.

İstanbul Valiliği tarafından yayın hayatı Kasım 2013’de başlatılan web sitesinin yönetimi Eylül 2014 itibariyle ICVB’ye devredildi. Bu tarih itibariyle sitede köklü değişiklikler yapıldı. “There is Only OneIstanbul” sloganı ile yola çıkan Howtoistanbul.com sitesine ait sosyal medya hesaplarının isimleri, ICVB tarafından “OneIstanbul” olarak değiştirilerek yeni bir marka yaratıldı. Eylül ayından bu yana OneIstanbul Facebook kanalının aktif olarak 32.969 takipçisi oldu. İstanbul şehri adına Twittter tarafından verilen “Verified Account” ünvanını almaya hak kazanmış olan OneIstanbul’un twitter kanalının 1.122 takipçisi bulunuyor.

İngilizce ve Türkçe dillerinden yayın yapan sitenin günlük güncel ziyaretçi sayısı 2100 – 2200 kişidir. EMITT Fuarı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye standında yer alacak olan howtoistanbul.com’u Hall 2 A240 standında ziyaret edebilirsiniz. Almanya, Rusya, Fransa, Hırvatistan, Küba gibi 71 ülkeden 4550 katılımcıyı ağırlayacak olan EMITT fuarı dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri konumunda. Türkiye’nin önde gelen bütün seyahat acentalarının, tur operatörlerinin, otellerinin, ayrıca belediyelerin, valiliklerin ve sivil toplum örgütlerinin katılacağı fuarı geçen sene 142.100 kişi ziyaret etmişti. İlk iki gün profesyonel ziyaretçilere, son iki gün tatil tüketicisine açık olan fuarı 10.00 – 18.30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Önceki ICVB’den Fransa’da Tanıtım Atağı

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin