ICVB’den Fransa’da Tanıtım Atağı

ICVB’den Fransa’da Tanıtım Atağı

ICVB-İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu, kongre sektörünün önemli merkezlerinden olan Fransa’ya giderek katıldığı önemli etkinliklerle İstanbul’un tanıtımını yaptı. 224’ü Paris’te olmak üzere Fransa genelinde toplam 478 dernek ve birliğin bulunduğu ülke; kongre sektörü açısından önemli bir pazar konumundadır.

ICVB ilk olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı Paris Müşavirliği tarafından ilk olarak Paris’te düzenlenen MICE workshop’una, sonrasında ise Lyon’da gerçekleştirilen SBE MICE Show Business Events’e katıldı.

ICVB, ilk durağı olan Paris’teki workshop’a ICVB üyelerinden Haliç Kongre Merkezi, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ve İstanbul Kongre Merkezi ile birlikte katıldı. 10 Şubat Çarşamba günü derneklere ve davetli alıcılara yönelik olarak düzenlenen workshop’ta, Paris Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ve Türk Hava Yolları temsilcileri tarafından İstanbul’un tanıtımına yönelik iki ayrı sunum yapıldı. ICVB davetli alıcılarla bir araya gelerek İstanbul’un kongre imkanlarını tanıttı.

ICVB’nin ikinci durağı ise Lyon oldu. 2003 yılından beri Lyon’da düzenlenen Seminar Business Event’e bu yıl konuk şehir olarak İstanbul davet edildi. Etkinliğe İstanbul’u temsilen Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliği ile katılan ICVB, 2 gün boyunca 40’a yakın bire bir görüşme gerçekleştirdi. 11 Şubat Perşembe günü basın mensupları ve dernek temsilcilerinin katılımları ile saat 11.00’de düzenlenen basın toplantısında ise İstanbul sunumunun yanı sıra davetlilere Türk mutfağından çeşitli ikramlar yapıldığı resepsiyon verildi.

Önceki “Howtoistanbul” ve “Oneİstanbul” Dünya Mobil Fuarı’nda

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin