HowtoIstanbul.com İstanbul Kongre Ve Ziyaretçi Bürosu Tarafından Yönetilecek

HowtoIstanbul.com İstanbul Kongre Ve Ziyaretçi Bürosu Tarafından Yönetilecek

İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu, kentin yerli–yabancı ziyaretçilerine “İstanbul’u bize sorun” diyor!

Bir dünya kenti olan İstanbul’un, kültür ve turizm çeşitliliğiyle daha güçlü şekilde tek elden tanıtılabilmesi için İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB) yeni bir görev üstleniyor. Kasım 2013’ten bu yana İstanbul’u turizm kimliğine uygun, güncel bilgilerle ve kolay ulaşılabilir şekilde dünyaya sunan İstanbul’un ilk resmi tanıtım sitesi howtoistanbul.com’un yönetimi, İstanbul Valiliğince, İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’na devredildi.

ICVB kurulduğu 1997 yılından bu yana İstanbul’u kongreler kenti yapmakta gösterdiği başarıyı, kulvarını genişleterek kentin tanıtımı alanına taşıyor. Bu devir ile ICVB’nin ziyaretçi departmanının aktif hale gelmesi, şehrimiz ve sektörümüz adına önemli bir adım oluşturacak. Howtoistanbul.com’un ICVB’ye devredilmesi ile İstanbul, turizm tanıtım alanında seri bir şekilde politika üretip uygulayabilecek. İstanbul bu sayede hızla değişen küresel ortama uygun stratejiler geliştirilebilecek ve sürekli yenilenen bilgi-işlem teknolojilerinden yararlanabilecek.

İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu, ziyaretçi sayısı 1 milyonu geçen siteye Almanca, Rusça ve Arapça içerik ekleyecek. Site için mobil uygulama ve indirilebilir haritalar gibi yeni araçlar geliştirecek olan ICVB, sosyal medya kampanyaları ve yurt içi yurt dışı tanıtım faaliyetleri düzenleyecek. ICVB bu şekilde ‘howtoistanbul’ web sitesini bulunduğu noktadan çok daha ileriye taşımayı hedefliyor.

İngilizce ve Türkçe dillerinde yayın yapan howtoistanbul.com, kullanıcılarını panoramik bir İstanbul görüntüsü ile karşılıyor. Tarihi Yarımada’dan Haliç’e uzanan fotoğraf, akşam saatlerinde gece ışıklarına bürünüyor. Site, İstanbul Rehberi, Şehir Ajandası, Faydalı Bilgiler, Rezervasyon, Rengarenk İstanbul ve İstanbul Lezzetleri başlıkları ile açılıyor. Site üzerinden canlı, güncel kent etkinliklerine ulaşılıyor, uçuş bilgilerine ulaşılıp; uçak biletleri alınıyor. Müzekart ve İstanbulkart gibi kentte hayatı kolaylaştıran araçlar ile ilgili detaylara erişilebiliyor.

Daha fazla bilgi için: www.howtoistanbul.com

Önceki Istanbul CVB, gerçekleştireceği yurt dışı basın toplantıları, ‘İstanbul Tanıtım Gezileri’ ve uluslararası reklam çalışmaları ile kongreler şehri İstanbul’u bir sene boyunca gündemde tutacak!

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin