Istanbul CVB, gerçekleştireceği yurt dışı basın toplantıları, ‘İstanbul Tanıtım Gezileri’ ve uluslararası reklam çalışmaları ile kongreler şehri İstanbul’u bir sene boyunca gündemde tutacak!

Istanbul CVB, gerçekleştireceği yurt dışı basın toplantıları, ‘İstanbul Tanıtım Gezileri’ ve uluslararası reklam çalışmaları ile kongreler şehri İstanbul’u bir sene boyunca gündemde tutacak!

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) 2014 Yılı Küresel Turizm Merkezi İstanbul Mali Destek Programı kapsamında TUGEV – Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı tarafından, ICVB iştiraki ile ‘Uluslararası Medya Çalışması’ gerçekleştirilecektir.

Projenin genel amacı, İstanbul’un kongre turizmi alanında tam anlamıyla tercih edilen bir varış noktası haline gelmesine ve turizm sektörünün İstanbul’daki pazar payının artırılmasına katkıda bulunulmasıdır. Böylece, İstanbul’un cazibe merkezi haline getirilmesine destek sağlanacaktır.

Projenin özel amacı ise, reklam, tanıtım, halkla iişkiler ve pazarlama kanallarının çeşitlendirilerek İstanbul’un uluslararası kongre ve toplantı sektörü medyasında tanıtımının daha etkili düzeyde gerçekleştirilmesidir. Proje kapsamında geliştirilmesi planlanan uluslararası basın, halkla ilişkiler, basılı ve digital ilan ve reklam faaliyetleri ile İstanbul’un bir kongre ve toplantı destinasyonu olarak bilinirliğinin ve tanınırlığının artırılarak, İstanbul’a kazandırılan organizasyonların sayısında artış sağlanması amaçlanmaktadır. Bu gelişmelerin, 2010 yılından bu yana dünya kongre şehirleri sıralamasında ilk 10 şehir arasında bulunan İstanbul’un, dünyanın önde gelen kongre şehirleri sıralamasında ilk 5 şehir arasına yükselmesine katkı sağlayacağı öngörülmektedir.

ICCA (Uluslararası Kongre ve Konvansiyonlar Derneği) istatistiklerine baktığımızda, dünyada gerçekleşen kongre ve toplantıların %70’ten fazlası 500 kişi ve altı katılımcılı organizasyonlardır. 500 kişi ve üstü katılımcılı etkinliklerde dünya 1.si olan İstanbul’un genel sıralamada bulunduğu konumun yükseltilebilmesi için 500 kişi ve altı katılımcılı kongreler segmentinde artış gerçekleştirmesinin gerekliliği görülmektedir.

Bu toplantıların organizatörlerine ulaşabilmek ve İstanbul’un marka bilinirliliğini artırmak üzere ilgili hedef gruplarına yönelik Mayıs 2015’de Almanya’da, Temmuz 2015’te İngiltere ‘de basın toplantıları gerçekleştirilecek, yabancı basın editör ve muhabirlerine yönelik ‘İstanbul Basın Gezisi Programı’ ise 2015 yılının nisan ayında düzenlenecektir. Bütün bu çalışmalar için ulusal ve uluslararası halkla ilişkiler ajansları ile beraber çalışılacak, yurt dışı medya planı uygulanacak ve kongre sektörünün önde gelen yayınları için ilan ve tasarımlar hazırlanacaktır.

Önceki ICVB, IMEX Las Vegas Fuarı’nda İstanbul’u Başarıyla Temsil Etti

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin