Ibtm World Barselona Fuarı’nda Türkiye Standına İlgi Arttı, Görüşme Sayısı iki Katına Çıktı

Ibtm World Barselona Fuarı’nda Türkiye Standına İlgi Arttı, Görüşme Sayısı iki Katına Çıktı

Bu yıl 27 – 29 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen IBTM World Fuarı, her yıl olduğu gibi bu yıl da dünya genelinden sektör profesyonellerinin buluşma noktası oldu.

ICVB-İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu ile Madrid Kültür ve Tanıtma Müşavirliği tarafından organize edilen ve 245 m2’lik bir stant ile temsil edilen Türkiye standına bu yıl ilgi yoğun oldu. Bu yıl fuardaki katılımcı firma ve kuruluş sayısı toplam 2.612 olarak kaydedildi.

Son dönemde toparlanma sürecine girdiği gözlemlenen kongre ve toplantı sektörü açısından, geçen yıl aynı fuardaki randevu sayısına göre Türkiye standı randevu sayılarındaki iki kat artış, umut verici oldu. Türkiye standında yer alan katılımcı kurum ve kuruluşlar tarafından fuar süresince 850’ye yakın birebir görüşme gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yıl aynı fuarda bu sayı 400 olarak kaydedilmişti. Fuarda Türkiye standını ziyaret eden Barselona Başkonsolosu Sayın Güçlü Kalafat ve İstanbul İl Kültür Turizm Müdürü Sayın Coşkun Yılmaz stant katılımcıları ile birebir görüşmeler yaparak, sektöre ilişkin son durum hakkında bilgiler aldılar. Artan randevu sayıları ile katılımcılar açısından oldukça verimli geçen fuarda Türkiye; Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul, Antalya, İzmir, Ankara Kongre ve Ziyaretçi Büroları ve Türk Hava Yolları’nın yanı sıra, otel, PCO/DMC ve kongre merkezlerinden oluşan toplam 35 firma ve sektör kuruluşu ile temsil edildi. Tüm stant katılımcılarına ICVB tarafından katılımcı sertifikaları takdim edildi. Fuar süresince stant ziyaretçilerine Mevlana Bazaar firması tarafından ilgiyle karşılanan lokum ve Türk kahvesi ikramları yapıldı. ICVB Genel Müdürü Cemil Hakan Kılıç fuara ilişkin yaptığı değerlendirmede; “Geçtiğimiz yıl sektörümüz açısından toparlanmanın gözlemlendiği IBTM World Fuarı, bu yıl da hem Türkiye, hem de İstanbul kongre sektörü açısından son dere umut vericiydi. Ülkemize karşı bakışın tekrar olumluya dönmeye başladığını geçen yıla göre iki kat artan randevu sayılarıyla da görmüş olduk. Bu ilginin artarak devam edeceğini ve sektörümüzün en geç birkaç yıl içinde tekrar yükseliş trendine gireceğine inanıyoruz. Ayrıca Bakanlık tarafından 2019 yılı fuar takviminden çıkarılan fuarın, tekrar gözden geçirilerek takvime dahil edilmesinin sektör açısından olumlu sonuçlara vesile olacağı ifade edilmiştir.” dedi.

Önceki Uluslararası Alanda Büyük Prestije Sahip Kongreye Ev Sahipliği İçin İstanbul Seçildi

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin