ICVB Asya Pasifik Kongre Fuarı’nda

ICVB Asya Pasifik Kongre Fuarı’nda

İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB), 23-24 Şubat tarihleri arasında Avustralya’nın Melbourne şehrinde düzenlenen Asia-Pacific Incentives and Meetings Expo (AIME)’ya katıldı.

Türkiye, bu yıl fuarda ilk kez temsil edildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kuala Lumpur Müşavirliği tarafından kurulan Türkiye standında yer alan ICVB, fuar süresince stant ziyaretçilerine İstanbul’u bir kongre ve etkinlik destinasyonu olarak tanıttı.

24 Şubat Çarşamba günü ise ICVB tarafından fuar alanında gerçekleştirilen basın toplantısında, katılımcılara İstanbul sunumu yapıldı. Sunumda özellikle İstanbul’un yeni projelerine ait bilgiler verildi. 2019 yılında tamamlanması beklenen ve 150 milyon yolcu kapasitesi ile dünyanın en büyük havayolu merkezi olacak olan “3. Havalimanı Projesi” ile Asya ve Avrupa’yı Boğaz’ın altından birbirine bağlayacak olan yeni yol projesi “Avrasya Tüneli” hakkında basın mensuplarına detaylı bilgiler verildi. Ayrıca İstanbul’un turizm altyapısına ilişkin güncel istatistik bilgileri paylaşılarak, katılımcılara İstanbul’un kongre ve toplantı olanakları tanıtıldı.

Kongre ve insentif sektörünün önemli fuarlarından biri olan AIME 2016, sektörün önde gelen kurum ve kuruluşları ile temsilcilerini bir araya getirdi. Fuara bu yıl ilk kez katılan ICVB toplam 30 birebir görüşme yaparak, İstanbul’un yeni pazarlarda tanıtımına katkı sağladı.

Önceki ICVB İstanbul’u Berlin’de Temsil Ediyor

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin