ICVB İstanbul’u Berlin’de Temsil Ediyor

ICVB İstanbul’u Berlin’de Temsil Ediyor

İstanbul’u uluslararası arenada başarıyla tanıtan İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu –ICVB, 9 Mart’ta Almanya’nın başkenti Berlin’de başlayacak olan dünyanın en büyük turizm fuarı ITB’deki yerini alıyor.

13 Mart’ta sona erecek olan fuarda münferit bir desk ile yer alan ICVB, hem İstanbul’un ilk ve tek resmi tanıtım sitesi olan howtoistanbul.com ve İstanbul’un dijital tanıtım projesi Oneİstanbul’u tanıtıyor, hem de ziyaretçileri İstanbul’a davet ediyor.

Türkiye ve İstanbul için son derece önemli olan fuarda ziyaretçilerini, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Berlin Kültür ve Tanıtma Müşavirliği tarafından hazırlanan Türkiye standındaki özel bir deskte ağırlayacak olan ICVB, İstanbul’u Almanya’da dünya ile buluşturuyor. Dünyanın en büyük turizm fuarı olarak bilinen ve bu yıl 50.’si düzenlenen ITB Berlin Turizm Borsası’na turizm sektöründe hizmet veren oteller, acentalar, havayolu firmaları, turizm dernekleri, sistem sağlayıcılar, devlet kurumlarını temsil eden örgütler ve ilgili turizm kuruluşları katılıyor. 393 katılımcı kuruluşun yer aldığı fuarda, turizm alanındaki gelişmeler, hizmetler ve teknolojiler hakkında bilgi aktarımı sağlanıyor. 

İstanbul’un tek resmi tanıtım sitesi olan howtoistanbul.com, İstanbul hakkında bilgi kirliliğini ortadan kaldırarak; en fazla 3 tıkla ulaşılabilinen tarihi bilgilerden, canlı etkinlik takvimine, bilet satın alımından, yol tariflerine kadar çok çeşitli yelpazede güncel bilgiler sunuyor. Günlük ziyaretçi sayısı 2.400’e yaklaşan site, İngilizce ve Türkçe olarak yayın yapıyor.

“Başka İstanbul Yok” sloganı ile yola çıkan Oneİstanbul ise, Howtoistanbul.com’un Eylül 2015’den bu yana devam ettirdiği dijital turizm projesi olma özelliğini taşıyor. İstanbul adına Twittter tarafından verilen “Verified Account” ünvanını almaya hak kazanmış olan OneIstanbul’un Twitter kanalının 1.242, Facebook kanalının 41 bin 570, Instagram kanalının ise, 46 bin takipçisi bulunuyor. Ayrıca Oneİstanbul’un yürüttüğü ve katılımcılarını İstanbul’un bütün renklerini keşfetmeye çağıran fotoğraf yarışmasına, Oneİstanbul ve İstanbul hashtag’lerini yazarak Instagram üzerinden katılınabiliyor.

Önceki İstanbul Turizmi İçin Güç Birliği

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin