ICVB dünya medyasını İstanbul’da ağırladı

ICVB dünya medyasını İstanbul’da ağırladı

Amerika, Avrupa ve Asya’dan Uluslararası medya temsilcilerini 25-28 Mart tarihleri arasında ICVB ev sahipliğinde ilk kez İstanbul’da buluştu.

Dünyanın önemli kongre ve toplantılarını İstanbul’a getirmek için çalışmalarını sürdüren İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu- ICVB’nin yürüttüğü tanıtım çalışmaları sürüyor. ICVB, İstanbul’un uluslararası toplantı ve kongre pazarındaki iş potansiyelini artırmak ve İstanbul’u dünya kongre ve toplantı sektörüne tanıtmak için bu kez kongre, etkinlik ve insentif alanında sektörün en çok okunan yayınlarının temsilcilerini İstanbul’da buluşturdu.

Küresel Turizm Merkezi İstanbul Mali Destek Programı – İstanbul Kalkınma Ajansı desteği ile yürütülen ‘Kongreler Şehri İstanbul Uluslararası – Medya Çalışması ‘ projesi kapsamında 4 gün boyunca yapılan gezi programı hakkında açıklama yapan İstanbul Kongre ve Turizm Bürosu ICVB Genel Müdürü Özgül Özkan Yavuz “İstanbul’un uluslararası arenada en iyi yere ulaşması için çalışmalarımız sürüyor. Gezimize katılan basın mensuplarının büyük çoğunluğu İstanbul’a ilk defa geldiler ve burada bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Gerek ulaşım kolaylığı, gerekse sunduğu dinamik ve farklı atmosfer ile İstanbul’un, kongre ve toplantı sektörü için eşsiz bir lokasyon olduğunu ifade ettiler. Basın gezimiz sonucunda bu önemli yayınlarda yer alacak olan İstanbul haberleri, bizim için çok kıymetli ve kentimizin tanıtımına büyük katkı sağlayacak” dedi.

Amerika, Fransa, İngiltere, Belçika, Almanya, Slovenya ve Hindistan’dan kongre, etkinlik ve insentif yayınını temsilen basın gezisine katılan editör ve muhabirler, 25-28 Mart tarihleri arasında İstanbul’da ağırlandı. ICVB ev sahipliğinde bir araya gelen, sektörün en önemli dergilerinin temsilcileri, yapılan tur programı çerçevesinde kongre merkezleri başta olmak üzere, çeşitli otelleri, kültür-sanat merkezlerini, yeme-içme mekanlarını incelediler, İstanbul’un tarihi ve doğal güzelliklerini gezdiler ve sektör temsilcileriyle buluştular.

İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu ICVB, yapılan bu çok özel çalışmayla İstanbul’un tanıtımını toplam 375.000 tiraj ile yayınlanan önemli medya kanalları ile uluslararası sektöre ulaştırmış olacak.

Önceki İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Ticaret Odası Ve İstanbul Kongre Ve Ziyaretçi Bürosu – ICVB İşbirliği İle Düzenlenen #OneIstanbul Instgram Yarışması Başladı

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin