ICVB Genel Müdürü European Cities Marketing Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi!

ICVB Genel Müdürü European Cities Marketing Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi!

İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu-ICVB Genel Müdürü Özgül Özkan Yavuz, ECM European Cities Marketing (Avrupa Turizm Şehirleri Federasyonu) Yönetim Kurulu’na seçildi.

TUGEV-ICVB Başkanı İbrahim Çağlar; ‘‘ECM- European Cities Marketing (Avrupa Turizm Şehirleri Federasyonu), Avrupa merkezli şehir turizm ofisleri ile kongre ve ziyaretçi bürolarının üyesi olduğu en önemli organizasyondur.

ICVB’nin de tam 11 yıldır üyesi olduğu ECM’in Yönetim Kuruluna Genel Müdürümüzün seçilmesinden memnuniyet duyuyorum. ECM ve benzeri güçlü yapılarda uluslararası toplantıların en çok tercih edilen destinasyonlarından birisi olan İstanbul’un yönetim içerisinde temsil edilmesi şehrimizin uluslararası arenadaki varlığını yükseltmesi için önemli bir fırsattır. ECM gibi uluslararası kurumlarda sadece şehrimizi en üst düzeyde tanıtmakla kalmıyoruz, diğer Avrupa şehirlerinin deneyimlerinden yararlanma fırsatı bularak atacağımız adımlar konusunda fayda sağlıyoruz. Başkanı olduğum İstanbul Ticaret Odası olarak da şehrimiz adına tanıtım ve pazarlama çalışmalarını büyük bir titizlikle yürüten TUGEV-ICVB ye destek vermekten mutluluk duyduğumuzu belirtmeliyim. Kongre ve Ziyaretçi Büroları dünyada kabul görmüş bir yapıdır bizlerde bu yapının öneminin farkındayız ve ICVB’ye destek olmaya devam edeceğiz. 2023 yılı vizyonumuz kapsamında İstanbul’u dünyada ilk 5 şehir arasına sokmakta kararlıyız’’ dedi. ICVB Genel Müdürü Özgül Özkan Yavuz, 3-6 Haziran tarihleri arasında Torino’da düzenlenen Yıllık Konferans ve Genel Kurul Toplantısında ECM’nin 14 kişilik yönetim kuruluna şeçildi.

Bu yılki ECM Yıllık Konferans ve Genel Kurul Toplantısında ‘ Şehir Yaratmak – Yeni Etkinlik ve Altyapı Projeleri Şehrin İmajını Nasıl Değiştirir’ ana teması işlendi. ECM, şehir turizmi ve toplantı sektörünün gelişmesine ve ilerlemesine katkı sağlayan, 32Avrupa ülkesinden 107 üyesi bulunan güçlü bir yapı olarak, Avrupa’nın önde gelen şehirlerinin rekabet gücü ve performanslarını arttırmak için çalışmalar yürütmekte olan ve kar amacı gütmeyen bir teşkilattır. ECM; bilgi, deneyim ve en iyi uygulamaların paylaşılabildiği, konferanslar, forumlar, bilgi grupları ve CEO etkinlikleri aracılığıyla yeni işler yaratmak için ağlarını genişleten şehir pazarlama profesyonelleri için bir platform imkanı sunmaktadır. Hem şehir turizmi hem de toplantı endüstrisi temsilcilerini bir arada bulunduran tek uluslararası örgüt olma özelliğine sahiptir.

http://www.europeancitiesmarketing.com

Önceki “İstanbul Vısıtor’s Guide” Yayında!

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin