İstanbul Turizmi İçin Güç Birliği

İstanbul Turizmi İçin Güç Birliği

Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı’nın (TUGEV) yeni yönetim kurulu seçildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İBB, İTO, THY, TÜRSAB, TÜROB ve TYD İstanbul turizminde güç birliği için el ele verdi.

TUGEV başkanlığına yeniden seçilen İTO Başkanı İbrahim Çağlar, “Bugün bir anlamda İstanbul’un turizm konseyini kurmuş oluyoruz” dedi. Turizm sektörünün önde gelen kurumları İstanbul’un potansiyelini küresel vitrine taşıyan Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TUGEV) için güç birliği yaptı. 

20. Genel Kurul’da yapılan seçimde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), TUGEV yönetimine iki yönetim kurulu üyesi ile girdi. Sektörün önde gelen sivil toplum kuruluşları olan Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) Başkanı A. Murat Ersoy da TUGEV’in yeni yönetiminde görev yapacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı A. Haluk Dursun, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy ve THY Genel Müdürü Temel Kotil de TUGEV yönetiminde yer almaya devam edecek. 

"İstanbul turizm konseyini kurmuş oluyoruz"

TUGEV başkanlığına yeniden seçilen İTO Başkanı İbrahim Çağlar, “Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı, Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğünde kamu-özel sektör işbirliğine yönelik çok önemli bir örnek. Vakıf, 32 yıldır turizmde geniş bir çerçevede çalışıyor. Vakfın bugün seçilen yönetimi de İstanbul turizmi için yeni bir güç birliğini ortaya koyuyor. Bir anlamda İstanbul turizm konseyini kurmuş oluyoruz” diye konuştu.

Çağlar, güçlenen TUGEV’in operasyon birimi olan İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nun (ICVB) da İstanbul için daha geniş bir yelpazede hizmet vereceğini vurguladı. İstanbul’un kongre şehri olma özelliğini her geçen gün ileriye taşıdığını kaydeden İbrahim Çağlar, “2015’te 143 uluslararası kongreye ev sahipliği yaptık. Kongre sayısı açısından son 10 yılda yüzde 280 artış yakaladık. Dünyada en çok kongre düzenlenen 10 şehirden biriyiz” bilgisini verdi. Çağlar, ICVB’nin çalışmaları olan İstanbul’un ilk resmi tanıtım sitesi howtoistanbul.com ile Instagram’da İstanbul fotoğrafları yarışmasının başarıyla devam ettiğini ifade etti. Çağlar, Türkiye’nin sadece kıtaların değil, kültürlerin ve uygarlıkların da bir kavşak noktası olduğunu belirterek, “Turizm potansiyelimizi ekonomimize aktarmaya kararlıyız. Turizm eğer en genel anlamıyla ‘insanların türlü amaçlarla yaptıkları geziler’ demekse, Türkiye tüm güzel amaçların bir bileşkesidir” dedi. 

TUGEV'in Yeni Yönetimi

Başkan: İbrahim Çağlar (İTO)

Yönetim Kurulu Üyeleri: A. Haluk Dursun (Kültür ve Turizm Bakanlığı), Tülin Ersöz (İBB), Hayri Baraçlı (İBB), Bahadır Yaşık (İTO), Aydın Karacabay (İTO), Başaran Ulusoy (TÜRSAB), Temel Kotil (THY), Timur Bayındır (TÜROB), Mehmet Ersoy (TYD), Savaş Gürsel (TYD).

Önceki ICVB İstanbul’u IMEX Frankfurt’ta Anlatıyor

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin