ICVB’den AB Başkenti Brüksel’de Çok Özel Organizasyon

ICVB’den AB Başkenti Brüksel’de Çok Özel Organizasyon

İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu-ICVB tarafından İstanbul Kalkınma Ajansı desteği ile yürütülen ‘ Kongreler Şehri İstanbul – Uluslararası Medya Çalışması’ dahilinde İstanbul’un tanıtımı ve kongre destinasyonu olarak farklı özelliklerinin tanıtımı için Avrupa Birliği’nin başkenti olan ve çokuluslu şirketlerin merkez ofisleri ile AB kuruluşlarının yoğun olarak bulunduğu Brüksel’de 21 Nisan Salı günü büyük bir organizasyon gerçekleştirildi.

Kongre Sektörünün karar vericilerine İstanbul tanıtıldı!

Kongre sektörü için önemli bir merkez olan Belçika’da 3000 ‘i aşkın dernek ve birlik bulunmakta. Uluslararası Kongre ve Konvansiyonlar Birliği-ICCA verilerine göre dünyada dernek ve birlik merkezlerinin en çok yer aldığı şehir olan Brüksel’de bulunan yaklaşık 600 dernek ve birlik arasından toplantı sektöründe tanınmış firmalar, sektörün karar vericileri ve basın mensupları ile yapılan toplantıda İstanbul’un kongre sektörü olanakları tanıtıldı. İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu-ICVB bu çok özel etkinliği, Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı-TUGEV ve Brüksel merkezli etkinlik ve organizasyonlar yapan bir partner ile birlikte gerçekleştirdi.

İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu Genel Müdürü Özgül Özkan Yavuz ‘’Brüksel’de düzenlemiş olduğumuz bu etkinlik ile İstanbul’adaha önce hiç gelmemiş olan kongrelerin yetkilileri ile görüşülüp, şehrin kongre olanaklarının tanıtımı yapıldı. İstanbul’un kongre sektöründe geldiği nokta gerek yatırımlar, gerekse alt yapı çalışmaları ile anlatıldı ve teknik bilgilendirme sağlandı. Kongre karar vericileri ile yüz yüze yapılan görüşmelerin daha çok ilgi çektiğini ve başarı sağladığını biliyoruz, önümüzdeki senelerde bu etkinliğimizin meyvelerini toplayacağımıza inanıyorum’’ dedi.

Önceki İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu-ICVB Dünya Turizmine Yön Veren Liderlerin Buluşmasında Yer Aldı!

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin