İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu-ICVB Dünya Turizmine Yön Veren Liderlerin Buluşmasında Yer Aldı!

İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu-ICVB Dünya Turizmine Yön Veren Liderlerin Buluşmasında Yer Aldı!

Dünya turizmine yön veren liderlerin bir araya geldiği World Tourism Forum kapsamında İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu – ICVB Genel Müdürü Özgül Özkan Yavuz’un moderatörlüğünde kongre ve turizm sektöründe destinasyon pazarlamasının geleceği tartışıldı.

Dünyanın dört bir yanından katılımcı

World Tourism Forum, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle Türkiye’de ilk kez düzenlendi. 30 Nisan’da Shangri-La Bosphorus Otel’de gerçekleşen Forumda Avrupa, Amerika, Rusya, Körfez Ülkeleri ve Azerbaycan’dan katılımcılar, turizm sektörünün geleceğini masaya yatırdı.

Açılış konuşmasını World Tourism Forum Başkanı Bulut Bağcı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal’ın yaptığı forumda “Turizm için reklam çözümleri”, “Online Turizm”, “Politikanın Sağlık Turizmine Etkileri&Sağlık Turizmi”, “Havacılıkta Yeni Vizyon”, “Yeni Nesil Otelcilik”, “Turizmde Teknoloji Çözümleri” “Destinasyon Pazarlaması’’konuları ele alındı. Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal da “Türkiye Tanıtım Stratejisi” hakkında bilgi verdi.

“Destinasyon Pazarlaması”nın geleceği

ICVB ve World Tourism Forum hem kongre sektörü hem de turizm sektörü yönleriyle şehir pazarlaması konusunu gündeme taşıdı ve tartışmayı çeşitli ülkelerin ve şehirlerin tecrübeleri ile zenginleştirmeye çalıştı. Forumda “Destinasyon Pazarlaması” başlığıyla düzenlenen oturumun moderatörlüğünü İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB) Genel Müdürü Özkan Özkan Yavuz yaptı. Oturumda Katar Ulusal Kongre Merkezi Genel Müdürü Ken Jamieson, Azerbaycan Kongre Bürosu Genel Müdürü Florian Sengstschmid ve New York Belediyesi Kültür ve Turizm Başkanı Marty Markowitz birer konuşma yaptı.

Forumda ICVB tarafından açılan tanıtım deski ile İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu çalışmaları ve şehrin ilk resmi tanıtım sitesi olan howtoistanbul.com’un tanıtımı yapıldı.

Önceki İstanbul Kongre Ve Ziyaretçi Bürosu- ICVB, Bursa Ticaret Ve Sanayi Odası Tarafından Düzenlenen ‘Kongre Turizmi Paneli’n de Yer Aldı

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin