ICVB’den IBTM World Fuarı’na Görkemli Hazırlık

ICVB’den IBTM World Fuarı’na Görkemli Hazırlık

İstanbul’un yurtdışındaki tanıtım faaliyetlerinde etkin bir rol oynayan ICVB (İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu) yeni bir fuar organizasyonunda daha İstanbul’u temsil ediyor.

İspanya-Barselona’da 17-19 Kasım tarihleri arasında düzenlenen eski adıyla EIBTM yeni adıyla IBTM World Fuarı’nda Türkiye standının organizasyonu, bu yıl da ICVB ile Madrid Kültür ve Tanıtma Müşavirliği tarafından ortaklaşa gerçekleştiriliyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 425 m2 alanda kurulan Türkiye standı, fuarın en büyük ülke stantlarından biri konumundadır. Türkiye standında 38 katılımcı ünitesinde toplam 56 sektör kuruluşu ve firma yer alıyor. Madrid Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ve İstanbul’un yanı sıra Türkiye standında Antalya, Ankara, İzmir Kongre ve Ziyaretçi Büroları ile Türk Hava Yolları’na ait münferit desk’ler yer alıyor.

Katılımcıların ve stant ziyaretçilerinin ilgisini çeken ikramlara ilave olarak her yıl olduğu gibi Kurukahveci Mehmet Efendi firmasına ait Türk kahvesi ikramı gerçekleştiriliyor. Fuarın ikinci günü gerçekleştirilecek olan Networking Hour kapsamında Türkiye standında yapılacak etkinlik sırasında belirlenecek 2 talihliye İstanbul Tatil Paketi hediye edilecek. Söz konusu tatil paketine Park Bosphorus Hotel İstanbul, Arar Tours DMC, Meridian Tours ve Contrust Congress Organisation Tourism destek veriyorlar. Kazanan talihlilere ait detaylar ICVB’nin sosyal medya hesaplarından eş zamanlı olarak paylaşılacak. Önceden randevu sisteminin bulunduğu fuarda, katılımcıların münferit randevularının yanı sıra 3 gün boyunca Türkiye standını ziyaret edecek davetli alıcı gruplarına, kongre sektörüne yönelik Türkiye tanıtımı yapılacak.

IBTM World Fuarı ile ilgili olarak ICVB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Bahadır Yaşık, “IBTM Fuarı’nda Türkiye olarak büyük ve etkin bir stant ile temsil edilmemiz, özellikle Avrupa pazarı açısından büyük öneme sahip. Fuarın her geçen yıl artan ziyaretçi ve hosted-buyer sayısı, şüphesiz bunun en büyük kanıtıdır. ICVB’nin başarılı organizasyonu ile İstanbul’un en iyi şekilde tanıtımı bizleri gururlandırmaya devam edecek” şeklinde görüşlerini ifade etti.

Önceki İstanbul En İyi Toplantı Kenti Birinciliğini 2015’te de Kaptırmadı

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin