İstanbul En İyi Toplantı Kenti Birinciliğini 2015’te de Kaptırmadı

İstanbul En İyi Toplantı Kenti Birinciliğini 2015’te de Kaptırmadı

İstanbul, Güney ve Orta Avrupa ülkelerinde 60 kentin yarıştığı Toplantı Yıldızı Ödülleri’nde (Meetings Star Awards) geçtiğimiz yıl da Avrupa’nın En İyi Toplantı Kenti seçildi.

Avrupa’nın önde gelen toplantı sektörü dergilerinden Kongres Magazine’in Slovenya’nın başkenti Lübyana’da düzenlediği törende İstanbul 4.61 puanla birinci oldu. İstanbul’u ikinci sırada Prag, üçüncü sırada ise Belgrad izledi.

Geçtiğimiz yıl da aynı ödüle layık görülen İstanbul’un ödülünü, İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB) aldı. Juri üyeleri birincileri doğal ve kültürel güzellikleri, ulaşım ve turizm altyapısı, mekan ve hizmet kalitesi ile pazarlamada önce çıkma kriterlerine göre belirledi. Ayrıca Uluslararası Kongre Organizatörleri Birliği’nin (ICCA) şehir sıralamaları ile numbeo.com’un Yaşam Kalite Endeksi’ni dikkate aldı. İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu Başkan Vekili Bahadır Yaşık, “Dünyanın en önemli kongre ve toplantılarına ev sahipliği yapan İstanbul’un bu ödüle iki yıl üst üste layık görülmesi, kentin sunduğu hizmet kalitesini de ispat ediyor” dedi.

Derginin web adresi ve haberin detayları için : kongres-magazine.eu

Önceki Howtoistanbul.com EMITT’de tanıtılıyor

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin