ICVB’den Resmi Ziyaretler

ICVB’den Resmi Ziyaretler

WFNS-Dünya Nöroşirürji Kongresi yetkilileri ve ICVB’den oluşan bir heyet İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne resmi ziyarette bulundu.

Bu yıl 20-25 Ağustos tarihleri arasında İstanbul’da 16.’sı gerçekleştirilecek olan “Beyin Cerrahisi Kongresi” öncesinde, ICVB-İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu organizasyonunda gerçekleştirilen ziyaretlerde, kongre yetkilileri de yer aldı.

Heyette ICVB Genel Müdürü Hicran Özbük ve beraberinde WFNS Başkanı Yong-kwan Tu, WFNS Genel Sekreteri Basant Misra, Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İhsan Solaroğlu, Türk Nöroşirürji Derneği Başkanı Prof. Dr. Talat Kırış, Prof. Dr. Uğur Türe, Prime Kongre & Org. Yönetimi Acente Yetkilisi Cüneyt Gülay ve Prime Kongre Şirketi Yöneticisi Naci Armağan yer aldılar.

İstanbul Valisi Sayın Vasip Şahin; İstanbul’un, kongre turizminin marka şehri olduğunu belirtti. Sayın Vali, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “16. Beyin Cerrahisi Kongresi’ni gerçekleştirmek için gerekli olan her türlü hazırlık yapılacak ve kongrenin başarılı, huzurlu ve güvenli bir şekilde yapılabilmesi için tüm tedbirler alınacaktır” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan ziyarette ise heyet, Belediye Başkanı Sayın Dr. Kadir Topbaş’ın makamında ağırlandı. Öncelikle ziyaret nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getiren Sayın Topbaş, güzide şehrimiz İstanbul’un, bu ve benzeri prestijli kongrelere ev sahipliği yapabilecek gerekli alt yapı ve imkânlara sahip olduğunu belirterek, İstanbul olarak “Beyin Cerrahisi Kongresi”ne ev sahipliği yapacak olmaktan kıvanç duyulduğunu ifade etti.

WFNS Başkanı Yong-kwan Tu ise yapılan ziyaretler ve gösterilen ilginin memnuniyet verici olduğunu ve kongrenin uzun yıllardır bir Avrupa ülkesinde düzenlenmediğini belirtti ve ekledi; “İstanbul’un merkezi bir yer olması sebebiyle kongrenin burada düzenlenmesi oldukça ilgi çekici olacaktır. İstanbul halkının misafirperverliğini biliyoruz.”

Önceki Valilik Apımondıa Kongresi Yetkililerini Ağırladı

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin