Seyahat ve Turizm Endüstrisinin en prestijli ödülü İstanbul’un…

Seyahat ve Turizm Endüstrisinin en prestijli ödülü İstanbul’un…

İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu-ICVB tarafından yapılan uzun çalışmalar sonunda, seyahat ve turizm endüstrisinin en prestijli ödülünde Avrupa’nın En İyi MICE Destinasyonu İSTANBUL seçildi.

Her yıl düzenlenen İş Destinasyonu Seyahat Ödülleri, seyahat ve turizm endüstrisi tarafından en prestijli ve kapsamlı ödül olarak değerlendirilmektedir. Seyahat endüstrisinin en başarılı şirketlerini ön plana çıkarmak için tasarlanan ödüller, Fortune 500 şirketleri, MICE çözüm ortakları, Kurumsal Seyahat Endüstrisi Yetkilileri Birliği (ACTE) üyeleri ve kurumsal seyahat müşterilerinin bulunduğu bir kesim tarafından seçilmektedir.

İş Destinasyonu Seyahat Ödülleri, iş ve seyahat dünyasındaki katkıları ve hizmetleri nedeniyle işletmeleri çeşitli kategorilerde ödüllendirmektedir. Söz konusu ödüller 144 ülkeden seçkin danışmanlarca yapılarak seyahat alanındaki profesyoneller ve turizm müşterileri tarafından 450,000’in üzerinde oy kullanılarak belirlenmektedir. İstanbul’un Avrupa’nın En İyi MICE Destinasyonu seçilmesi ardından ödül ile ilgili İstanbul Ticaret Odası ve İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu Başkanı İbrahim Çağlar yaptığı değerlendirmede; ‘İstanbul’un Avrupa’nın en İyi MICE Destinasyonu’ olarak seçilmesi nedeniyle gurur ve onur duyuyoruz. Verilen ödül güçlü ekip bağlılığımızın ve seyahat severlerin İstanbul’u tercih etmeleri için, iş ve seyahat sektörü dahilindeki sürdürdüğümüzküresel kampanyanın başarısını ortaya koymuştur. 

Umuyoruz ki bu ödül, başarılarımız ve takip ettiğimiz yol; İstanbul’u uluslararası toplantı endüstrisi için bir numaralı destinasyon haline getirme hedefimize ulaşmak için itici bir güç olacaktır. Dünyanın dört bir yanındaki dinamik ve başarılı insanlar için, sahip olduğu canlılık ve enerji, modernite, üstün kalite alt yapı ve imrenilecek coğrafi konumu gibi özellikleri ile İstanbul toplantılar ve kongreler için ideal bir destinasyondur. Uluslararası Kongreler ve Toplantılar Birliği (ICCA), küresel kongre destinasyonu olarak yaptığı sıralamada,İstanbul’un da içinde yer aldığı şehirler ve ülkeler için 2014 Sıralama Raporunu yayınlamıştır. 130 kongre ile 2014 yılında dünya sıralamasında 9. olarak bulunan İstanbul; 2010 yılından bu yana en iyi ilk 10 sıralamasındaki yerini korumayı başarmıştır.’


www.businessdestinations.com

Önceki ICVB Genel Müdürü European Cities Marketing Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi!

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin