Asitane Restaurant

Asitane Restaurant

Kariye Camii Sokak No: 6
34240 Edirnekapı / İstanbul

Telefon: +90 212 635 79 97
Fax: +90 212 521 66 31

E-posta: info@asitanerestaurant.com
Web: www.asitanerestaurant.com

LEZZET İMPARATORLUĞU

1991 yılından bu yana Kariye Müzesi’nin yanında hizmet veren ASİTANE RESTAURANT, 700 yıl boyunca yaşamış dev bir imparatorluğun lezzet mirasını özenle koruyarak seçkin konuklarının beğenisine sunuyor.

Bu görkemli bir mutfağın saklı kalmış lezzetlerini sizlerle paylaşırken, Topkapı, Dolmabahçe ve Edirne Saray mutfaklarının yemek, tatlı reçetelerini, mutfak masraf kayıtlarını, önemli ziyafetlerin defterlerini, yabancı devlet görevlileri ve çeşitli meslek gruplarının Osmanlı yaşam tarzına ilişkin kaleme aldığı kitapları kendilerine rehber ediniyorlar.

Menülerdeki yemekler, bu kaynaklardan alınmış ve yeniden gözden geçirilmiş özgün reçetelere sadık kalınarak hazırlanıyor.

Eski İstanbul’un tarihi atmosferinde, asırlar önce Osmanlı sultanlarının sofralarına servis edilmiş özel tatlarını keşfederken; elinizdeki menüden bir yemeği değil, bir tarihi de seçiyorsunuz.

Modern ve seçkin bir ortamda, rahat oturma düzeninde, bembeyaz örtüler üzerinde bu özgün lezzetler sizlere sunulurken, geçmiş yüzyılların imparatorluk ziyafetine katılma fırsatını bulmuş hissi veren bir mekân ASİTANE RESTAURANT.

İstanbul içi etkinliklerde, haftanın tüm günleri saat 12.00 – 00.00 arası açık olan ve park kolaylığı bulunan mekânda; kokteyl, gala, VIP Yemekler, parti, düğün, nişan ve diğer özel davetleriniz için 130 kişilik yemek salonu ve 175 kişilik bahçemizin tüm imkânlarından faydalanabiliyorsunuz.

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin