Swissotel the Bosphorus İstanbul

Swissotel the Bosphorus İstanbul

Visnezade Mah. Acisu Sok. NO. 19 Macka
Besiktas Istanbul

Telefon: +90 212 326 11 00
Fax: +90 212 326 11 22

E-posta: istanbul@swissotel.com
Web: www.swissotel.com/istanbul
www.swissotel.com.tr/istanbul
www.swissotelliving.com

Dünyanın önde gelen oteller zincirinin bir üyesi olan Swissôtel, İstanbul’un öncü otellerinden biridir. Swissôtel, Avrupa yakasının şehir merkezine konumlanmış olup iş yerlerine yakın bir arazi üzerinde yaşam alanı sunmaktadır. Bir zamanlar Osmanlı Sultanlarına ev sahipliği yapmış Dolmabahçe Sarayı bahçesinin üzerinde yer almaktadır. Ayrıcalıklı alışveriş bölgesi olan Nişantaşı’ndan 10 dakika yürüyüş mesafesinde, şehrin turistik merkezlerine yakın ve Uluslararası Atatürk Havaalanından da 30 dakika uzaklıktadır.

Swissôtel The Bosphorus, Istanbul, modern konuklarına geniş yelpazede konaklama imkanı sunmaktadır. 600 misafir odası ve suitleri ile standart bir odanın konforundan kral dairesi ihtişamına kadar geniş yelpazede lüks konaklama imkanı sağlamaktadır. Swiss Bussiness Advantage odalar en üst düzey teknoloji ve altyapı imkanıyla günümüzün iş amaçlı seyahat edenlerine dizayn ve konfor sağlamaktadır. Swiss Executive odalar ise ayrıcalıklı servis ve Executive Lounge’ta zenginleştirilmiş kahvaltı sunmaktadır. Swissôtel Living de ayrıca ailelere veya seyahat eden iş adamlarına uzun veya kısa dönem konaklamalarda studio süitlerden üç odalı süitlere kadar toplam 63 süit odayla farklı konaklama alternatifleri sunmaktadır.

On farklı restoran ve barı ile misafirlerine uluslararası mutfaklardan seçenekler sunmaktadır. Café Swiss Restoran uluslararası yemek seçenekleri (kahvaltı, öğle yemeği ve akşam büfeleri), Chalet Restoran ise Alp dağı yemeklerinden örneklemeler sunmaktadır. Modern dünya mutfağından yemekleri arzu eden konuklarımıza Gaja ve Gaja Roof Restoranların eşsiz boğaz manzarası ile geniş bir yelpaze sunmaktadır. Miyako Japon Restoranı gerçek Japon geleneğinin sadeliğini keşfetmek isteyen konuklarımız içindir. Lobi’de yer alan Les Ambassadeurs bar ve 16’ıncı katta yer alan Gaja Sky’ın boğaza doğrudan görüş açısı vardır, Oasis yaz aylarında havuz başında barbekü ve snack imkanı sunmaktadır. Otelin girişinde yer alan Swiss Gourmet ise, ev yapımı çikolataları, reçelleri, pasta ve keklerin yanı sıra çok özel şarküteri ürünlerini de sunmaktadır.

Tüm dünyada Swissôtel Hotels & Resorts’lar bünyesinde hizmet veren Pürovel, ayırt edici özelliklere sahip bir spa ve spor grubudur. Alpler’den ilham alan sağlıklı yaşam çözümlerini, misafirlerine şık ve güncel bir ortamda sunar. Pürovel felsefesi; ‘well-being’ kavramının yanı sıra taş, tahta, su ve flora gibi doğanın kaynakları, Alpler’in tazeleyici havası ve dağlardaki mevsimsel değişimden hareketle oluşturulmuştur. İsviçre’de üretilen çeşitli organik yağların kullanıldığı Pürovel spa bakımları, spor çalışmalarıyla birlikte etki gösterir ve her ikisi de mevsimlerin ritmiyle canlandırmak ve güç vermek üzere dizayn edilmiştir. Pürovel ürünleriyle birlikte; 30 yıldır aromaterapi alanının önde gelen markalarından biri olan Aromatherapy ve antik reçetelerden ilham alan Cinq Mondes kozmetik ürünleri de Pürovel Spa & Sport misafirlerini gerçek bir duyumsal yolculuğa çıkarmaktadır.

Yenilenmiş ve geliştirilmiş 28 üstün donanımlı toplantı odaları, 3 balo salonu ve bir Swissôffice iş merkezi ile otel en seçkin ziyafetlerden toplantılara ve konferanslara ev sahipliği yaparak 1600 kişiye kadar ağırlayabilme kapasitesine sahiptir. Geniş kapsamlı ziyafetler ve otel dışına yapılabilen yiyecek ve içecek servisleri uzman şefler tarafından ustaca hazırlanmış geniş yelpazede yemek seçenekleri sunmaktadır.

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin