İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş

Maltepe Mh. Topkapı Kültür Parkı, Osmanlı Evleri 34010 Topkapı, Zeytinburnu, İstanbul – Türkiye

Telefon: +90 212 467 07 00
Fax: +90 212 467 07 99

E-posta: kultursanat@kultursanat.org
Web: www.kultursanat.org

Kültür A.Ş. 2 Ekim 1989 tarihinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kültür, sanat ve turizm hizmetleri sunmak üzere kurulmuş ticari amaçlı bir anonim şirkettir. Kültür A.Ş. kuruluş amacı doğrultusunda, kültür-sanat alanında Türkiye’de ve dünyada gerçekleşen yenilik ve gelişmeleri yakından izleyerek üstün nitelikli hizmetler sunmaktadır.

Bir medeniyetin başkenti olan İstanbul’a hizmet vermenin sorumluluğunu taşıyan Kültür A.Ş., gerçekleştirdiği uluslararası etkinliklerle bu güzide şehirde Doğu ve Batı’yı buluşturmuş, farklı kültürlerin birbirleri ile tanışmasını sağlamıştır.

İstanbul pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış zengin kültürel mirasa sahip bir şehirdir. Bütün güzellikleri, yüzyılların birikimi tarihi dokusu, sosyal hayatı, eğitim ve öğretim kurumları, bilimsel alandaki ilerlemeleri ve sahip olduğu bitki örtüsü ve iklimi ile dünyanın en gözde şehirleri arasında yer almaktadır. Mülkiyeti İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Miniaturk-Minyatür Türkiye Parkı, Panorama 1453 Tarih Müzesi, Yerebatan Sarnıcı, Cemal Reşit Rey Konser Salonu, ve Cemal Reşit Rey Stüdyoları’nın işletmeciliğini yapan Kültür A.Ş., gerçekleştirdiği kitap yayınları ile de İstanbul konulu külliyata kazandırdığı eşsiz eserleri İstanbul Kitapçısı’nda satışa sunmaktadır.

Kültür A.Ş., işletmeciliğini yaptığı kültürel mekânlarda iz bırakan etkinliklere imza atmıştır. Örneğin müze olarak kullanılmak üzere restore edilen ve ziyarete açılan Yerebatan Sarnıcı, hatıralardan silinmeyecek şiir akşamları, konser ve sergilere ev sahipliği yapmış, yerli ve yabancı birçok sanatçıyı ağırlamıştır. Minyatür eserlerden meydana gelen dev bir proje olarak Miniaturk, İstanbul’un gözbebeği olmuştur. Panorama 1453 Tarih Müzesi’nde ise yerli ve yabancı turistler tarafından fethin izleri tecrübe edilmektedir.

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin