İstanbul Kongre Merkezi

İstanbul Kongre Merkezi

Taşkışla Cad. İstanbul Kongre Merkezi
Harbiye, Şişli

Telefon: +90 212 373 99 34
Fax: +90 212 246 52 28

Kongre, Fuar ve Etkinliklerin En yeni ve En Büyük Buluşma Noktası…

İstanbul Kongre Merkezi

Ulusal ve Uluslararası kongre konferans sempozyum toplantı fuar sergi konser gibi organizasyonlara ev sahipliği yapmak için tasarlanan İstanbul Kongre Merkezi, 3.700 kişiyi aynı anda ağırlayabilen oditoryumunun yanında her türlü farklı ihtiyaçlara cevap veren, her katında başkabir etkinliğin düzenlenebildiği Türkiye’deki en büyük kongre merkezi olma özelliğini taşıyor.

Türkiye’nin en modern kongre ve fuar merkezi olan İstanbul Kongre Merkezi şehrin tarihi ve turistik zenginliklerine yakın, dünyanın önde gelen otel zincirlerinin bulunduğu merkezi ve ulaşım açısından rahat bir bölge olan ve ‘Kongre Vadisi’ olarak adlandırılan bölgede yer almaktadır.

Modern Kullanım Alanları

Yedi kata yayılan mimarisi ile Türkite ve Dünya vitrininde şimdiden saygın bir yer edinmiş durumdadır. 119.500m² kullanım alanına sahip olan İstanbul Kongre Merkezi;3700 kişilik oditoryumu,Uluslar arası standartlara uygun 38 m2 den 3.028 m2 kadar değişen 115 adet toplantı salonları,4.500 m² açık alanı,16.000 m²’lik fuar merkezi ,850 araç kapasitesine sahip otoparkı ile ulusal ve uluslararası platformda ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

Harbiye Salonu

İstanbul Kongre Merkezi’ndeki Türkiye’nin en modern ve teknik anlamda eksiksiz olarak dizayn edilen“Harbiye Oditoryumu” 3.028 m2’lik alanıyla operadan, tiyatroya, klasik müzik konserlerinden özel gösterimlere kadar her türlü etkinliğe muhteşem atmosferi eşliğinde ev sahipliği yapabilmektedir. 9 parçadan oluşan sahnesi zeminden 106 cm’ye kadaryükselebilirken, her parça sahne kareografi ihtiyaçlarına göre farklı yükseklikte konumlandırılabilir 24 adet simultane çeviri odası 2 ayrı katta konumlandırlımış olup, bu odalara 12 ayrı kapıdan giriş yapılabilmektedir. Harbiye oditoryumu geniş kullanım alanı ve oturma düzeni sayesinde 3.700 kişiyi aynı anda ağırlayabilir. Harbiye oditoryumunu farklı kılan bir diğer özelliği de mobil perde sistemi sayesinde bölünebilmesi ve daha küçük ölçekli etkinlikler için de düşünülebilir.

B1 Katı

B1 Fuaye alanı muhteşem boğaz manzarası ve sıra dışı mimarisiyle özel davetleriniz için tercih edebileceğiniz eşsiz bir ambiyans sunmaktadır.

B2 Katı

180 m²’den, 1300 m² ‘ ye kadar farklı büyüklüklerde 6 mt tavan yüksekliğine sahip, etkinliklere göre alternatif sunabilecek simultane odalarına sahip 9 adet toplantı salonları yanı sıra B2 katının fuaye alanında, salonlarda toplanan davetliler için catering hizmetleri de verilmektedir.

B3 Katı – Worshop salonları

Her türlü teknik donanıma sahip,90 adet work shop salonu 25 m2 den 170 m²’ye kadar büyüklüğüyle çok amaçlı toplantılara ev sahipliği yapmak üzere tasarlanmıştır.

B4-B5 Katları

İstanbul Kongre Merkezi’nin 4.276 m2 lik B4 katı 10.417 m2 lik B5 katı ile toplam 14 bin m2’lik ölçümüyle yurtiçi ve yurtdışı fuar ve sergi alanı olarak hizmet veren geniş mekanları profesyonel hizmetler eşliğinde kusursuz organizasyonlara imza atacak şekilde konumlanmıştır. 7.2 metre yüksekliğe kadar ulaşan tavan alanı, bu katlarda araç lansmanlarından geniş hacim gerektiren ürün sunumlarına kadar uzanan ürün sergilerinin yer alabileceği her türlü organizasyona ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca lojistik desteği en üst düzeyde bulunan B4-B5 katları sergilenecek ürünlerin rahat ve kusursuz trafiği için geniş olanaklar sunmaktadır.

Otopark

İstanbul Kongre Merkezi’nin 850 araç kapasiteli 32.905 m2’lik geniş ve rahat otoparkı 7 gün 24 saat güvenli hizmet vermektedir.

Kolay Ulaşım Olanakları

ICC, İstanbul’un önde gelen 5 yıldızlı otellerinin yoğunlaştığı Taksim bölgesinden yalnızca 5 dakika uzaklıkta bulunuyor. Ayrıca kentin Avrupa ve Anadolu yakasından çeşitli toplu taşıma alternatiflerinin olması da ICC’nin ulaşım avantajını zenginleştiriyor. ICC’ye özel araçlarıyla gelmek isteyenleri ise 850 araçlık özel otopark bekliyor. Bu imkan, İstanbul gibi bir metropolün en merkezi konumu için dikkat çekici bir özellik.

ICC’de Olmak Bir Ayrıcalık..

İstanbul Kongre Merkezi, en yeni teknolojilerin kullanıldığı modern salonlarında gerçekleşen kongre ve etkinliklerde konuklarına sürekli kesintisiz ve üstün bir hizmet sunmaktadır. İstanbul Kongre Merkezi’nin tüm salonlarında 10.000 ve 20.000 ansilümen projeksiyonlar, farklı ebatlarda kullanılabilen perdeler, son teknoloji ışık sistemleri, simultane çeviri sistemleri ile kaliteli ses ve görüntü hizmetleri eş zamanlı olarak bir arada sunulmaktadır.

İstanbul Kongre Merkezi binalarında yüksek hızlı metro ethernet kullanılmaktadır. Salonlarda ise kablosuz internet erişimi sağlanmaktadır.Ayrıca 300 adet IP kamera kurulu alanlarda özel eğitimli ve konusunda uzman ekipler 7/24 güvenlik hizmeti sağlamaktadır. İstanbul Kongre Merkezi misafirlerini en rahat şekilde ağırlamak için dünya standartlarında hijyen kuralları ve koşulları çerçevesinde hizmet vermektedir. İstanbul Kongre Merkezi’nin misafirleri profesyonel ve tecrübeli servis elemanları ile etkinliklerin konseptine uygun olarak yaratılan atmosferlerde, lezzetli ve hoş sunumlarla ağırlanmaktadır.

İstanbul Ticaret Odası Ek Hizmet Binası Hobyar Mah. Seyhulislam Hayri Efendi Cad. No:14 K:6 Fatih – 34112 İstanbul

Çalışma saatleri:
Pzt – Cma: 9:00 – 17:30

Bizi takip edin